Zawodnicy Kaliskiego Klubu Karate Kyokushinkai wracają z Pucharu Śląska z pięcioma medalami!

2024-09-23 15:00:00 redakcja@calisia.pl

Kaliscy karatecy rozpoczęli nowy sezon startowy z przytupem. W miniony weekend zawodnicy Kaliskiego Klubu Karate Kyokushinkai wzięli udział w Pucharze Śląska, który odbył się w Rudzie Śląskiej. Był to pierwszy turniej po wakacyjnej przerwie, a wyniki pokazują, że forma naszych sportowców jest w doskonała.

Karatecy do Kalisza przywieźli aż pięć medali. Wyniki sportowców wyglądają następująco:

• Natalia Bączkiewicz zdobyła złoty medal w kumite,
  • Jakub Mielczarek również sięgnął po złoto w kumite. Dodatkowo wystartował w kata, gdzie dotarł do finałowej rundy, kończąc zmagania na 5. miejscu.
  • Sviatoslav Bubniak zdobył srebrny medal w kumite po trzech wygranych walkach.
  • Andrzej Jaworowicz, mimo że walczył w wyższej kategorii wagowej, zdobył brązowy medal.
  • Hubert Kędzia również wraca z brązowym medalem, po zaciętej walce z dużo cięższym przeciwnikiem.
  • Filip Pietrzak przegrał niestety swoją pierwszą walkę.
  • Nikita Muzyka wygrał dwie pierwsze walki, lecz w trzeciej musiał uznać wyższość przyszłego zwycięzcy swojej kategorii.