Zdrowie

Zapalenie pęcherza moczowego - jak je leczyć?

2024-06-06 10:26:03 Artykuł sponsorowany

Zapalenie pęcherza moczowego i inne zaburzenia związane z drogami moczowymi to powszechne problemy, z którymi zmaga się wiele osób. Jak skutecznie leczyć zakażenie pęcherza? Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

ilustracja
ilustracja

Zapalenie pęcherza moczowego - co stosować?

Zapalenie pęcherza moczowego zazwyczaj powodowane jest przez bakterie. Częściej rozwija się u kobiet, co jest wynikiem krótszej cewki moczowej i niewielkiej odległości między odbytem a cewką. Cechy te ułatwiają przedostawanie się bakterii do cewki moczowej oraz ich dalsze przemieszczanie się w kierunku pęcherza. Zapalenie pęcherza moczowego powoduje takie objawy jak:

  • uczucie częstego i nagłego parcia na mocz,
  • ból, pieczenie podczas oddawania moczu,
  • ból w podbrzuszu.

Czasami w moczu można też zaobserwować krew. Przy zapaleniu pęcherza raczej nie występuje gorączka. Jeśli temperatura ciała znacząco wzrosła, może sugerować to zapalenie wyższego odcinka dróg moczowych.

Leki na zapalenie pęcherza w ofercie Apteki Dla Rodziny obejmują głównie preparaty z furaginą i żurawiną. Furagina to lek przeciwbakteryjny bez recepty, który skutecznie leczy infekcję. Działa na jej przyczynę. Zazwyczaj szybko przynosi poprawę stanu zdrowia pacjenta. Preparaty z żurawiną mogą być stosowane wspomagająco w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego. Warto z nich korzystać również w celu zapobiegania nawrotom infekcji. Nawracanie zapalenia pęcherza to powszechny problem, który może znacząco obniżyć komfort życia. Dodatkowo, zaleca się picie odpowiednio dużej ilości płynów. Można też korzystać z ziół o działaniu moczopędnym.

 

Aby rozpoznać zapalenie pęcherza konieczne jest wykonanie badania moczu. Pomocne mogą być też domowe testy na infekcję dróg moczowych, które mogą być stosowane nie tylko u dorosłych, ale również przez dzieci. Są one wygodne i łatwe w stosowaniu. Umożliwiają też szybkie uzyskanie wyniku badania.

Co stosować na nietrzymanie moczu, a co na łagodny rozrost prostaty?

 

Zapalenie pęcherza to nie jedyny problem związany z drogami moczowymi, z którym zmaga się wielu pacjentów. Wielu z nich doświadcza też nietrzymania moczu. Leki na nietrzymanie moczu - Apteka Dla Rodziny oferuje preparaty, które wspierają utrzymanie zdrowia układu moczowego. W ich składzie obecne są ekstrakty roślinne, które mogą ograniczać objawy związane z nietrzymaniem moczu. Pomocne jest też korzystanie z wyrobów chłonnych, które skutecznie pochłaniają pojawiającą się wilgoć i neutralizują jej zapach. 

 

Kobiety zdecydowanie częściej zmagają się z zapaleniem pęcherza oraz nietrzymaniem moczu. U mężczyzn natomiast występuje rozrost prostaty, który może objawiać się częstą potrzebą oddawania moczu (również w nocy), słabym strumieniem moczu oraz uczuciem parcia na mocz. Przy łagodnym zaburzeniu można stosować leki roślinne. W ich składzie często znajduje się palma sabal, której składniki aktywne posiadają właściwości przeciwandrogenowe. U części mężczyzn konieczne jest wprowadzenie leków na receptę. Preparaty na prostatę można znaleźć na stronie: leki na prostatę - aptekadlarodziny.pl.

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować