Wywrotka jachtu Bartka Czarcińskiego!

2016-10-05 12:00:00 red

Jak podaje portal sailing.org.pl – Jacht Perła, na którym znajduje się samotny żeglarz Bartek Czarciński, został przewrócony przez falę na Oceanie Indyjskim.

fot. kpt. Bartek Czarciński
fot. kpt. Bartek Czarciński

- W ostatnim e-mailu, który Bartek wysłał do kapitana Jaskuły (wczoraj o godzinie 22.11 GMT), podawał siłę wiatru 33,6 węzłów, z kierunku 31 stopni (NE). Wiatr był już słabszy od poprzedniego komunikatu z 10.59 GMT (36 węzłów). Słabł i skręcał na N. Wcześniej wiatr był silniejszy (ok.40 w) i kapitan Czarciński ustawił Perłę w dryfie. Nie wiemy, jak i o której godzinie doszło do wywrotki jachtu. Najważniejsze, że Bartek żyje, a pomoc jest w drodze. – podaje portal sailing.org.pl

- O 7.30 wczoraj czasu polskiego Bartek miał wywrotkę, złamał maszt, “zatankował” trochę oceanu do łódki – mówi Piotr Lewanodwski ze szkoły żeglarstwa MORKAdosłownie półtorej godziny temu zabrał go statek z jachtu i zmierza do Port Elizabeth (miasto w południowej części Republiki Południowej Afryki – przyp.red.), niestety rejs przerwany, ale Bartek jest bezpieczny – dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ