Wywrotka jachtu Bartka Czarcińskiego!

2016-10-05 12:00:00 red

Jak podaje portal sailing.org.pl – Jacht Perła, na którym znajduje się samotny żeglarz Bartek Czarciński, został przewrócony przez falę na Oceanie Indyjskim.

fot. kpt. Bartek Czarciński
fot. kpt. Bartek Czarciński

- W ostatnim e-mailu, który Bartek wysłał do kapitana Jaskuły (wczoraj o godzinie 22.11 GMT), podawał siłę wiatru 33,6 węzłów, z kierunku 31 stopni (NE). Wiatr był już słabszy od poprzedniego komunikatu z 10.59 GMT (36 węzłów). Słabł i skręcał na N. Wcześniej wiatr był silniejszy (ok.40 w) i kapitan Czarciński ustawił Perłę w dryfie. Nie wiemy, jak i o której godzinie doszło do wywrotki jachtu. Najważniejsze, że Bartek żyje, a pomoc jest w drodze. – podaje portal sailing.org.pl

- O 7.30 wczoraj czasu polskiego Bartek miał wywrotkę, złamał maszt, “zatankował” trochę oceanu do łódki – mówi Piotr Lewanodwski ze szkoły żeglarstwa MORKAdosłownie półtorej godziny temu zabrał go statek z jachtu i zmierza do Port Elizabeth (miasto w południowej części Republiki Południowej Afryki – przyp.red.), niestety rejs przerwany, ale Bartek jest bezpieczny – dodaje.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować