Kultura

Współpraca Gminy Opatówek z UAM w Kaliszu

2021-02-20 14:00:00 Urząd Miejski Gminy Opatówek

W związku z zakończeniem prac związanych z modernizacją budynku dworca PKP w Opatówku i przystąpieniem do aranżacji jego wnętrz, w czwartek, 18 lutego w Urzędzie Miejskim Gminy Opatówek, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego UAM w Kaliszu.

fot. Urząd Miejski Gminy Opatówek
fot. Urząd Miejski Gminy Opatówek

Tematem spotkania było szczegółowe omówienie współpracy pomiędzy Wydziałem Pedagogiczno - Artystycznym UAM w Kaliszu, a Gminą Opatówek. Na mocy zawartej współpracy artyści wykonają malowidło naścienne w holu głównym budynku dworca PKP w Opatówku, przedstawiające lokomotywę oraz motywy wiążące się z Gminą Opatówek. Wykonane zostaną także dwie cyfrowe wizualizacje, w mniejszych formatach, które zwisną we wnętrzu zabytkowego dworca.

W spotkaniu, z ramienia Gminy Opatówek, uczestniczyli: Krzysztof Dziedzic - Sekretarz Gminy, Dagmara Gajewska - Pająk - Skarbnik Gminy oraz Wojciech Woźniak - przedstawiciel Wydziału Zamówień Publicznych i Inwestycji. Wydział Pedagogiczno - Artystyczny UAM w Kaliszu reprezentowali: Maciej Guźniczak, Ariel Zaremba, Nadzeya Minzer i Zoriana Volianska.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ