"Wspieramy Sędziów Niezależnych" - manifestacja pod kaliskim sądem [Zdjęcia]

2022-11-19 11:00:00 red

18 listopada przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji, mieszkańcy Kalisza, manifestowali pod sądem przy al. Wolności by pokazać swoje poparcie dla niezależnych sędziów.

fot. MW
fot. MW

"Wspieramy Sędziów Niezależnych" to hasło cyklicznych manifestacji organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji w Kaliszu i innych miastach w Polsce. Pikiety odbywają się 18 dnia każdego miesiąca. Data protestów nie jest przypadkowa dokładnie dwa lata temu, 18 listopada 2020 r. zakaz orzekania otrzymał sędzia Igor Tuleya.

- Mamy w Polsce kryzys, kłopoty z inflacją, kłopoty z węglem, a my tu stoimy i walczymy nie o kawałek chleba czy o tonę węgla, walczymy o to aby w Polsce powróciła praworządność, bo bez niej ten chleb będzie źle dzielony, bo bez niej będziemy się czuli oszukani, stłamszeni i poniżeni. Praworządność jest podstawą istnienia państwa, które ma być państwem obywatelskim – mówi Michał Witkowski z KOD Kalisz – Przypomnijcie sobie jak długo już tutaj jesteśmy. Ile było demonstracji i zebrań. Ktoś może powiedzieć: „i nic!”, a ja już po raz któryś powiem to, że właśnie dzięki temu jeszcze jest siła w Polsce, jeszcze są ludzie, którzy się nie godzą na zło, odbieranie im godności, wolności i praworządności – dodaje.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować