Polityka

Wsparcie dla Centrum Onkologii i budowa obwodnicy Kalisza. Kandydat z listy PiS o inwestycjach w naszym regionie

2024-05-14 13:30:00 BK

Swoją kampanię w wyborach do Parlamentu Europejskiego rozpoczął Bartłomiej Wróblewski, nr 4 na liście PiS w Wielkopolsce. Trasę zainaugurował w Kaliszu jako Przewodniczący Parlamentarnych Zespołów: ds. Rozwoju Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz ds. Budowy Dróg Ekspresowych S6 i S11. Jak zapowiedział, jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na najdłuższy 40-kilometrowy odcinek DK25 między Ostrowem Wlkp. a Kaliszem.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego podkreślił jak istotne są wybory, które odbędą się 9 czerwca.

- Te wybory są ważne bo ich konsekwencje odczują wszyscy mieszkańcy Polski i Wielkopolski, Ziemi Kaliskiej. Koszty życia radykalnie wzrosną jeżeli lewicowe programy będą wdrażane, w szczególności Polski Ład a także inne programy przygotowywane dziś w Unii Europejskiej. Mają zapaść niebawem decyzje dotyczące przymusowej relokacji imigrantów. To jedna z decyzji, która będzie kosztowna i realnie wpłynie na życie mieszkańców Europy - mówił Bartłomiej Wróblewski. - Polityka klimatyczna z Zielonym Ładem oznacza wzrost kosztów energii, a w konsekwencji dodatkowe obowiązki jak ocieplenie domów na własny koszt.

Bartłomiej Wróblewski to 48-letni, doktor nauk prawnych, konstytucjonalista, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, członek Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

- Jestem doktorem nauk prawnych. Od 20 lat zajmuję się prawem konstytucyjnym i prawem europejskim. Napisałem kilkadziesiąt prac w tym 3 książki na ten temat. Ukazały się w USA, Wielkiej Brytanii. Znam języki niemiecki, angielski i francuski w stopniu, który pozwala na pracę czy pisanie w tych językach - mówił kandydat PiS. - Jeżeli zostanę Europosłem to deklaruję, że będę działał by Polska została suwerenna, by głos Polski nie słabł w Unii Europejskiej i na świecie. Deklaruję, że będę z Wami i będę wspierał w tych wszystkich sytuacjach, w których będzie potrzebna pomoc.

Kandydat stworzył Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju Wielkopolskiego Centrum Onkologii. W ubiegłym roku WCO przez Ministerstwo Zdrowia zostało zakwalifikowane do grupy beneficjentów dwóch programów Narodowej Strategii Onkologicznej

- 10 mln zł zostało pozyskanych na Akcelerator do radioterapii dla ośrodka WCO w Kaliszu. Dzięki temu pomoc i opieka nad pacjentami onkologicznymi jest dużo lepsza. Takie działania będziemy podejmować jeżeli chodzi o opiekę zdrowotną - mówił Bartłomiej Wróblewski.

Jest inicjatorem i przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Dróg Ekspresowych S6 i S11. Jak zapowiada Bartłomiej Wróblewski, jeszcze w tym i w przyszłym roku ogłoszone zostaną przetargi na ważne inwestycje drogowe dla Kalisza i regionu.

- Dzięki 40 mln zł uzyskanym w 2017 roku, w 2018 roku rozpoczęły się prace przygotowawcze na całym 300-kilometrowym odcinku drogi S11. Ich konsekwencją jest to, że jeszcze w tym roku na odcinku Ostrów Wlkp.-Kępno będzie przetarg na budowę S11. W tym roku oczekujemy decyzji środowiskowych dla odcinków Kórnik-Jarocin, Jarocin-Ostrów Wlkp. To spowoduje, ze cała południowa część S11 będzie przejezdna, więc dla wszystkich mieszkańców Kalisza i regionu droga będzie nieporównywanie lepsza. 

Inwestycją, na którą czeka Kalisz jest przebudowa DK25 i budowa obwodnicy Kalisza. 

- Chciałem przekazać dobre informacje, bo w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na budowę najpierw stosunkowo krótkiego odcinka z Nowych Skalmierzyc do Ostrowa Wlkp. Na sam koniec roku zostanie ogłoszony przetarg na najdłuższy 40-kilometrowy odcinek między Ostrowem Wlkp. a Kaliszem. W tym roku zapadnie decyzja środowiskowa a przyszłym roku ogłoszony zostanie przetarg na budowę obwodnicy Kalisza.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować