Społeczne

Wsiadła za kierownicę bez uprawnień. Uderzyła w latarnię i sygnalizację

2023-11-30 10:30:00 redakcja za KMP Kalisz

Kara aresztu, ograniczenia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami – to grozi 21-letniej mieszkance Kalisza, która wsiadła za kierownicę auta nie mając do tego uprawnień. Młoda kobieta zakończyła swoją przejażdżkę uderzając w przydrożną latarnię i słup sygnalizacji świetlnej. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

fot. Archiwum Calisia.pl
fot. Archiwum Calisia.pl

Do zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 listopada. Kierująca fordem 21-latka jadąc ulicą Podmiejską straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawą stronę i uderzyła w latarnię oraz słup sygnalizacji świetlnej.

Na szczęście ani kierująca, ani żaden z dwójki pasażerów nie odnieśli poważniejszych obrażeń w związku ze zdarzeniem drogowym. Jak wykazało badanie siedząca za kierownicą kobieta była trzeźwa. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 21-latka nie ma prawa jazdy. - podaje Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

W związku z kolizją drogową kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

W przypadku drugiego wykroczenia jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawniań, policjanci obligatoryjnie kierują wniosek do sądu o ukaranie sprawcy. Sąd rozpoznający sprawę może nałożyć grzywnę nie niższą niż 1500 złotych, a maksymalnie aż 30.000 złotych. Sąd obligatoryjnie orzeka też środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lat.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować