Kultura

"Wolność bez nałogów" - podsumowanie konkursu i wystawa w nowej siedzibie MDK [zdjęcia]

2019-12-05 10:30:00 MDK Kalisz

Wystawa pokonkursowa pt. WOLNOŚĆ BEZ NAŁOGÓW zainaugurowała działalność Galerii SZATNIA MDK w nowej siedzibie przy Teatralnej 3. Galeria zyskała profesjonalne oświetlenie i system do zawieszania obrazów, ale co najważniejsze, przestrzeń w najbardziej atrakcyjnym miejscu, tuż przy głównym wejściu do placówki.

fot. MDK Kalisz
fot. MDK Kalisz

Nie zmieniła się nazwa, po pierwsze - Galeria znów mieści się w pomieszczeniu po szatni szkolnej, po drugie - MDK pragnie kontynuować 13-letnią tradycję wystawienniczą, której głównym celem jest tworzenie okazji i możliwości dla „debiutu młodych”.

Organizatorami 19. edycji Konkursu Plastycznego WOLNOŚĆ BEZ NAŁOGÓW są: Miasto Kalisz, Młodzieżowy Dom Kultury i działająca w nim Galeria SZATNIA. Na uroczyste podsumowanie konkursu przybyło mnóstwo gości: laureaci, ich opiekunowie artystyczni i rodziny autorów prac. Nie zabrakło również przedstawicieli władz miasta, a wśród nich współorganizatorów przedsięwzięcia. Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM reprezentowali: Tomasz Rogoziński - naczelnik WSSiM oraz Janusz Sibiński, który od samego początku osobiście zaangażowany jest w realizację projektu. Wśród przybyłych gości byli również: Mariusz Witczak oraz Krzysztof Jurek, reprezentujący Wydział Edukacji. Wszystkich gorąco powitała Beata Paszak, dyrektor MDK.

Część pierwszą, związaną z podsumowaniem konkursu, uhonorowaniem młodych plastyków i ich mistrzów pamiątkowymi dyplomami, upominkami i kalendarzami ilustrowanymi konkursowymi reprodukcjami prac, uświetnił występ dziewcząt z pracowni wokalnej MDK, prowadzonej przez Anię Bakalarek. Repertuar był ściśle związany z tematyką konkursu, a ostatni utwór Marka Grechuty „Dni, których jeszcze nie znamy” wprowadził nas w drugą część spotkania – uroczyste otwarcie Galerii SZATNIA. Było oczywiście przecięcie wstęgi, podziękowanie skierowane w stronę Janusza Lewandowskiego - pomysłodawcy i twórcy galerii, słodkie „co nieco” i niekończące się rozmowy w powstałej na tę okoliczność kawiarence. Za miłą atmosferę zadbały opiekunki galerii: Bogusia Kowalczyk i Beata Solińska, które serdecznie zapraszają do obejrzenia wystawy (do końca grudnia w godzinach pracy placówki od 8.00 do 20.00) i osobistego kontaktu w każdą środę lub piątek ...może kolejna wystawa będzie Twoja.

Listę laureatów i informacje z obrad jury 19. Konkursu Plastycznego WOLNOŚĆ BEZ NAŁOGÓW można zobaczyć na www.mdk.kalisz.pl.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować