"Wolność bez nałogów" - Konkurs w MDK rozstrzygnięty [zdjęcia]

2018-12-05 16:00:00 BK

To już XVIII edycja Konkursu Plastycznego “Wolność bez nałogów” cieszącego się sporym zainteresowaniem kaliszan. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 30 prac. Nadesłanych ponad 200. Jest to wspólne przedsięwzięcie Młodzieżowego Domu Kultury i Miasta Kalisza, któremu od 4 lat partneruje również Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

16 nagród i 14 wyróżnień zostało wręczonych 5 grudnia podczas uroczystego rozstrzygnięcia Konkursu Plastycznego “Wolność bez nałogów” w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu.

- Cieszę się, że ten konkurs ma tak wspaniałych gości, laureatów i opiekunów. Czuję się trochę jak matka tego konkursu, bo 18 lat temu dzięki inicjatywie pana Janusza Sibińskiego, naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych, ten konkurs powstał. My jako MDK dostaliśmy zaproszenie by wspólnie ten konkurs realizować. To nasze dziecko pt. Wolność bez nałogów urosło – mówiła Beata Paszak, dyrektor MDK.

- Konkurs ten z roku na rok mnie zaskakuje. Kiedy zaczynaliśmy ten projekt 18 lat temu baliśmy się jaki będzie jego odbiór, jaka będzie odpowiedź, czy w ogóle znajdą się prace i autorzy. Z roku na rok tych prac jest ponad 200. Gdy spojrzymy na kalendarze z lat poprzednich, widzimy, że ten konkurs żyje w swojej tematyce. Każdego roku autorzy dokładają do niego cząsteczkę aktualności – mówił Janusza Sibińskiego, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu.

W tegorocznej edycji tematem dominującym w pracach młodych artystów był problem cyberuzależnień, czyli uzależnienia od facebooka, smartfonów, internetu i gier. - Konkurs to nie tylko namalowanie obrazu, ale również przepracowanie tematu – mówił Janusz Sibiński.

Dla młodych artystów organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek m. in. pamiątkowe dyplomy, nagrody i okolicznościowe Kalendarze na 2019 rok, których ozdobą jest 12 prac najtrafniej oddających temat konkursu – profilaktykę uzależnień oraz promocję zdrowego stylu życia. Dodatkowo, obecne na wernisażu Policjantki, rozlosowały pluszowe miśki w kamizelkach odblaskowych, które mają przypominać o tym by zachować ostrożność i wszelkie zasady bezpieczeństwa na ulicy, drodze. Opiekunki galerii zaprosiły do “słodkiego baru”.

Wystawę “Wolność bez nałogów” można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury do końca grudnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy placówki. Wstęp wolny.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować