Motoryzacja

Wojewódzki Finał XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego – znamy zwycięzców z Wielkopolski!

2023-05-30 09:00:00 Izabela Czerwińska/MŚ

Najlepsze drużyny ze szkół ponadpodstawowych z Wielkopolski zmierzyły się w Finale Wojewódzkim XXV Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Patronat nad wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka.

KWP
KWP

26 maja 2023 roku do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu zjechały najlepsze drużyny z całej Wielkopolski. To tam odbywał się turniej, w którym o zwycięstwo walczyło 15 zespołów. Trzyosobowe drużyny, wyłonione w eliminacjach powiatowych brało udział w kilku konkurencjach. Młodzież sprawdzała swoje umiejętności w testach wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Rywalizacja odbywała się również w konkurencjach praktycznych – przygotowanie pojazdu, jazda sprawnościowa samochodem oraz motorowerem, pierwsza pomoc przedmedyczna.

I miejsce oraz Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.

To oni będą reprezentować nasze województwo w Turnieju Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 13 – 14 czerwca 2023 roku w Poznaniu.

II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie.

III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych

W eliminacjach indywidulanych I miejsce zajął Wiktor Urbański z Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom. Sam udział w turnieju jest już zwycięstwem. Każda tego typu przygoda powoduje pogłębienie wiedzy z zakresu ruchu drogowego, a tym samym wpływa na świadomość młodych ludzi.

Gratulacje należą się również opiekunom, którzy przygotowują i pozytywnie mobilizują młodzież do udziału w tego typu inicjatywach.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować