Społeczne

Wizyta uczniów w Urzędzie Gminy Mycielin

2023-05-24 17:30:00 Urząd Gminy Mycielin

W poniedziałek, 22 maja 2023 r. w Urzędzie Gminy Mycielin było gwarno i wesoło. A to za sprawą uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Kościelcu wchodzącej w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kościelcu.

Urząd Gminy Mycielin
Urząd Gminy Mycielin
Wizyta była niecodzienną atrakcją dla młodych mieszkańców naszej gminy, której celem było poznanie zadań realizowanych przez samorząd gminny, jak również umocnienie postaw obywatelskich, które będą procentować w przyszłości.
 
Uczniowie zostali serdecznie przyjęci przez Wójta Gminy Mycielin - Rafała Szelągowskiego i Zastępcę Wójta/Sekretarz Gminy - Aleksandrę Filipowicz.
 
Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Wójtem Gminy, który chętnie opowiedział o zrealizowanych i planowanych inwestycjach w m. Kościelec, a także odpowiedział na pytania zadane przez uczniów. Życzył udanego pobytu w urzędzie. Podczas odwiedzin w gabinecie wójta uczniowie mieli także okazję poznać Przewodniczącego Rady Gminy Mycielin Zbigniewa Brajera.
Następnie Zastępca Wójta wcielił się w rolę przewodnika i oprowadził uczniów po urzędzie, opowiadając o gminie i pracy w urzędzie. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmują się poszczególne referaty, jaki jest zakres ich kompetencji oraz jakiego rodzaju sprawy są w nich rozpatrywane, np.: w jaki sposób przygotowywane są wnioski o dofinansowanie inwestycji w gminie, gdzie i jak należy złożyć wniosek o dowód osobisty, jak zgłosić narodziny dziecka, do kogo zwrócić się o warunki zabudowy, gdzie zgłosić usterki, np. na placu zabaw oraz mnóstwo innych interesujących rzeczy. Rozmowa nt. finansów w gminie ze Skarbnikiem Gminy – Sylwią Wasik, jak i rozmowa z Kierownikiem Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Oświaty i Gospodarki Nieruchomościami – Barbarą Ignatowicz spotkała się z dużym zainteresowaniem.
Ze szczególnym zaciekawieniem uczniowie wysłuchali Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Ewy Kowalskiej, która przybliżyła tematykę aktów stanu cywilnego oraz wydawania dowodów osobistych. Zakładając łańcuch Kierownika USC uczniowie przez chwilę mogli poczuć „wagę” ciążących na władzy obowiązków i odpowiedzialności.
 
Wizyta w urzędzie była okazją do odwiedzenia Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracji Jednostek Organizacyjnych Gminy Mycielin z/s w Słuszkowie.
 
Uczniowie interesowali się pracą urzędników, zadawali pytania i z ciekawością zwiedzali urząd. Wzbudzili sympatię wśród urzędników i interesantów.
 
Ponadto, podczas pobytu w urzędzie uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o gminie, który poprowadził Zastępca Wójta wraz z Referentem ds. obrony, promocji gminy i kultury – Małgorzatą Brajer. Uczniowie byli bezpośredni i doskonale potrafili odpowiadać na trudne pytania konkursowe. Chętnie i czynnie uczestniczyli w konkursie, czego efektem końcowym było odgadnięcie hasła: „ Twoja, moja, nasza gmina”.
 
Na zakończenie, uczniowie otrzymali upominki na pamiątkę wizyty w Urzędzie Gminy Mycielin. Ci zaś, złożyli podziękowania dla Wójta i Pracowników Urzędu Gminy za ciepłe przyjęcie i możliwość zwiedzania Urzędu oraz poszerzenia wiedzy o tym miejscu.
 
Uśmiechy na twarzach uczniów świadczyły, że miło spędzili czas w Urzędzie Gminy Mycielin, przy okazji poznając schemat codziennego funkcjonowania samorządu gminnego.
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować