Wiosenne porządki nad Prosną

2014-04-03 16:56:00 Artur Kaleta

W najbliższą sobotę tj. 5 kwietnia 2014 r. Wschodniowielkopolskie Towarzystwo Ochrony Przyrody w Kaliszu zaprasza wszystkich miłośników przyrody do udziału w akcji sprzątania brzegów rzeki Prosny z pozostawionych tam śmieci. Będzie to już 5 akcja przeprowadzona przez nasze towarzystwo.

Tym razem za cel postawiliśmy sobie uprzątnięcie terenu na odcinku od mostu Kolejowego do Zawodzia. Każdą osobę chcącą wziąć czynny udział w naszej akcji zapraszamy w sobotę o godzinie 8.00 rano przy moście Kolejowym.

Jak co roku o akcji poinformowany jest Wydział Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej w Kaliszu, który przekazał nam worki i rękawice, a także zajmie się wywozem zebranych śmieci.

W ciągu minionych lat, udało się nam zebrać 108 worków śmieci o pojemności 120 l, w tym wiele śmieci o gabarytach nie mieszących się w workach. Niewielką część tego można zobaczyć na dołączonych zdjęciach.

O przebiegu akcji, w tym informację dotyczącą ilości zebranych śmieci zamieścimy w następnym artykule. Liczę, że tym razem do akcji przyłączy się jeszcze kilku mieszkańców miasta.

Zaprasza Wschodniowielkopolskie Towarzystwo Ochrony Przyrody

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować