Społeczne

Wiemy, która firma wyremontuje Most Trybunalski

2024-05-14 11:30:00 BK

Zarząd Dróg Miejskich wyłonił wykonawcę dużej inwestycji jaką jest przebudowa Mostu Trybunalskiego w Kaliszu. Jako najkorzystniejsza wybrana została oferta firmy Budmix Sp. z o.o.

fot. Katarzyna Marciniak
fot. Katarzyna Marciniak

W marcu Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na remont Mostu Trybunalskiego nad rzeką Prosną w ciągu ul. Sukienniczej w Kaliszu. 16 kwietnia nastąpiło otwarcie ofert.  Zgłosiły się 2 firmy - Kormost SA. z Bydgoszczy oraz Budmix Sp. z o.o. ze Ślesina.

Jako najkorzystniejsza wybrana została oferta firmy Budmix Sp. z o.o. na kwotę 1.642.493.61 zł.

Jak informuje dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Krzysztof Gałka, inwestycja jest na etapie podpisywania umów. Niebawem ruszą prace.

W rama remontu nastąpi rozbiórka nawierzchni na obiekcie, będzie wykonana nowa izolacja, nowe warstwy bitumiczne, asfalt, nawierzchnia bitumiczna ścieralna, nowa nawierzchnia chodników. Odrestaurowane zostaną dźwigary, balustrady, oprawy oświetleniowe i pojawi się nowe oświetlenie.

Jak będzie wyglądała organizacja ruchu?

- Będzie nas czekała istotna zmiana w organizacji ruchu. Prace będą prowadzone na połowie szerokości obiektu. Zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na obiekcie od Alei Wolności w kierunku ulicy Kazimierzowskiej oraz w kierunku ulicy Sukienniczej. Drugi kierunek zostanie skierowany od ulicy Kolegialnej w Kazimierzowską i na Most Kamienny - mówił Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować