Społeczne

Wiemy co dalej z Domkiem Parkowego w Kaliszu. Miasto szuka dzierżawcy obiektu

2021-10-15 09:00:00 BK

Po latach zamknięcia Domek Parkowego w Kaliszu zacznie znowu funkcjonować. Obiekt przeszedł w zarządzanie Urzędu Miasta Kalisza i zostanie wydzierżawiony. 

fot. BK
fot. BK

Domek Parkowego przy ulicy Niecałej w Kaliszu to nieruchomość Parku Miejskiego w Kaliszu, zabudowana obiektem 1 kondygnacyjnym z poddaszem nieużytkowym, o pow. zabudowy 75,10 m2 i pow. użytkowej 47,36 m2, wraz z terenem niezbędnym do obsługi budynku i prowadzenia ogródka gastronomicznego. 

- Zgodnie z zarządzeniem nr 433/2021 Prezydenta Miasta Kalisza z 22 lipca 2021 r. w sprawie wyłączenia z zarządzania przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu budynku położonego w Kaliszu przy ulicy Niecałej 7, Domek Parkowego został przekazany Urzędowi Miasta Kalisza - Wydziałowi Gospodarowania Mieniem - informuje Katarzyna Ciupek Rzecznik Prasowy Kancelarii Prezydenta Miasta. 

29 września 2021 r. Prezydent Miasta Kalisza upublicznił wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy. Widnieje tam również Domek Parkowego. Po upływie 21 dni od upublicznienia ogłoszony zostanie przetarg pisemny nieograniczony na dzierżawę tej nieruchomości. Dzierżawa jest przewidziana na okres 15 lat i zakłada kapitalny remont obiektu na koszt dzierżawcy, a następnie prowadzenie w tym miejscu działalności gastronomicznej.

29 września Prezydent Miasta Kalisza podał do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę w drodze przetargu pisemnego nieograniczonego w celu prowadzenia działalności gastronomicznej. https://bip.kalisz.pl/ogloszenia/sn/wgm_20210929_2.pdf

Przypomnijmy, że w kwietniu br. w Domku Parkowego doszło do tragedii. Pod Domek Parkowego przyszli pracownicy Izby Komorniczej. Zgodnie z planem miała zostać przeprowadzona eksmisja byłego najemcy lokalu, który zajmował go już bez umowy najmu. Mężczyzna zaryglował się w środku i nie chciał wpuścić urzędników. Na miejsce wezwana została policja oraz straż pożarna. Zgodnie z nakazem sądowym wyważone zostały drzwi lokalu. W środku służby znalazły ciało byłego najemcy. Targnął się na swoje życie.

Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/tragedia-w-domku-parkowego-w-kaliszu-policja-znalazla-cialo-bylego-najemcy-budynku,50299

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ