Społeczne

Wielkie Święto Ulicy Niecałej - „PO PROSTU PRZYJDŹ”! [Dużo zdjęć]

2021-09-04 12:00:00 Redakcja@Calisia.pl

Ulica Niecała ożyła! Tradycyjnie oprócz lalek i zabawek możemy zobaczyć, klasyki motoryzacji, zbiory fajek, zegarków, biżuterii i innych zabytków. Ze swymi pracami wystawiają malarze, rysownicy, fotograficy, pisarze, rękodzielnicy, rzemieślnicy, drobni artyści i wytwórcy, pracujący z kwiatami, tkaninami, papierem, szkłem i ceramiką. Jest pięknie i kolorowo. Przyjdź i sobacz to na własne oczy!

Święto Ulicy Niecałej 2021 - fot. Calisia.pl
Święto Ulicy Niecałej 2021 - fot. Calisia.pl

Hasłem tegorocznej 9. już edycji Święta Ulicy Niecałej jest „PO PROSTU PRZYJDŹ”. Jak zawsze jest pięknie i kolorowo! W jednej chwili możemy się przenieść w klimat lat 20. i 30. XX wieku. Więc nie zwlekajcie i przyjdźcie na Niecałą, a na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Organizatorem Święta Ulicy Niecałej jest P.W. KAL-PAB Sp. z o.o. z KOMODA CLUB, Kompleksem Restauracyjnym MARGO oraz Komoda Club Residence. W skład zespołu organizacyjnego wchodzą sąsiadujące parafie prawosławna i ewangelicka, sympatycy Święta Ulicy oraz mieszkańcy.

Święto Ulicy Niecałej rozpoczęło się o godz. 11.00 i od początku - jak co roku- cieszyło się dużą popularnością wśród Kaliszan. Występy artystyczne, wystawcy z Kalisza (i nie tylko) zapewnili rozrywkę na cały dzień. Podczas Święta mieliśmy okazję posłuchać takich artystów jak duet braci Czyżewskich, Małgorzata Kulkińska, czy zespołu Andrzeja Dziedziaka - Komoda Jazzted. Odbył się również finał konkursu “Piosenki Retro”. Na koniec, pan Wojciech Dąbrowski poprowadził również zabawę we wspólne śpiewanie.

W tym samym czasie wiele działo się również pod Fontanną, gdzie występowali artyści z Talent Studio oraz Sieraszewski Dance Studio. MDK wystąpiło z tańcem nowoczesnym, jak i również Teatr Pieśni i Tańca Patrimonium, Zespół Folklorystyczny Calisia czy Studium Animatorów Kultury.

Jak co roku, można było też podziwiać stare samochody, które zjeżdżają na Niecałą by idealnie wpisać się w specjalny klimat tego dnia, spróbować swoich sił w szachach czy zakręcić katarynką. 

Nie zabrakło również klasycznych kaliskich lalek, spośród których najstarsza pochodzi z końca XIX wieku.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ