Społeczne

Wielkie Święto Ulicy Niecałej - „PO PROSTU PRZYJDŹ”! [Dużo zdjęć]

2021-09-04 12:00:00 Redakcja@Calisia.pl

Ulica Niecała ożyła! Tradycyjnie oprócz lalek i zabawek możemy zobaczyć, klasyki motoryzacji, zbiory fajek, zegarków, biżuterii i innych zabytków. Ze swymi pracami wystawiają malarze, rysownicy, fotograficy, pisarze, rękodzielnicy, rzemieślnicy, drobni artyści i wytwórcy, pracujący z kwiatami, tkaninami, papierem, szkłem i ceramiką. Jest pięknie i kolorowo. Przyjdź i sobacz to na własne oczy!

Święto Ulicy Niecałej 2021 - fot. Calisia.pl
Święto Ulicy Niecałej 2021 - fot. Calisia.pl

Hasłem tegorocznej 9. już edycji Święta Ulicy Niecałej jest „PO PROSTU PRZYJDŹ”. Jak zawsze jest pięknie i kolorowo! W jednej chwili możemy się przenieść w klimat lat 20. i 30. XX wieku. Więc nie zwlekajcie i przyjdźcie na Niecałą, a na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Organizatorem Święta Ulicy Niecałej jest P.W. KAL-PAB Sp. z o.o. z KOMODA CLUB, Kompleksem Restauracyjnym MARGO oraz Komoda Club Residence. W skład zespołu organizacyjnego wchodzą sąsiadujące parafie prawosławna i ewangelicka, sympatycy Święta Ulicy oraz mieszkańcy.

Święto Ulicy Niecałej rozpoczęło się o godz. 11.00 i od początku - jak co roku- cieszyło się dużą popularnością wśród Kaliszan. Występy artystyczne, wystawcy z Kalisza (i nie tylko) zapewnili rozrywkę na cały dzień. Podczas Święta mieliśmy okazję posłuchać takich artystów jak duet braci Czyżewskich, Małgorzata Kulkińska, czy zespołu Andrzeja Dziedziaka - Komoda Jazzted. Odbył się również finał konkursu “Piosenki Retro”. Na koniec, pan Wojciech Dąbrowski poprowadził również zabawę we wspólne śpiewanie.

W tym samym czasie wiele działo się również pod Fontanną, gdzie występowali artyści z Talent Studio oraz Sieraszewski Dance Studio. MDK wystąpiło z tańcem nowoczesnym, jak i również Teatr Pieśni i Tańca Patrimonium, Zespół Folklorystyczny Calisia czy Studium Animatorów Kultury.

Jak co roku, można było też podziwiać stare samochody, które zjeżdżają na Niecałą by idealnie wpisać się w specjalny klimat tego dnia, spróbować swoich sił w szachach czy zakręcić katarynką. 

Nie zabrakło również klasycznych kaliskich lalek, spośród których najstarsza pochodzi z końca XIX wieku.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować