Wasze artykuły

Wielki konkurs wiedzy o niepodległości Polski w SP2 w Kaliszu

2021-11-16 13:57:41 Szkoła Podstawowa nr 2

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu odbyły się uroczystości upamiętniające 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia szkoły z Kalisza i powiatu wzięły udział w Konkursie Historycznym „Polskie drogi do niepodległości”.

fot. Szkoła Podstawowa nr 2
fot. Szkoła Podstawowa nr 2

Patronat honorowy nad konkursem objęło Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Kaliszu, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej oraz Biblioteka Akademii Kaliskiej.

Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwało jury w składzie: Monika Sobczak-Waliś, wiceprezes  Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Kaliszu, Marcin Mikołajczyk z Biblioteki Akademii Kaliskiej, Kalina Grabińska, kustosz z Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej oraz Ireneusz Pilas z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Jak wspominają uczestnicy „Konkurs miał przyjazną formułę teleturnieju, która dawała poczucie, że rozmowa o historii może być przyjemnością”. Po trzech etapach zmagań wyłoniono zwycięzców. Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło drużynie reprezentującej Szkołę Podstawową nr 2 w Kaliszu w tym Kacper Jeżak, Jan Suchorski oraz Wiktor Dubrowin. Uczniów do konkursu przygotowywał Paweł Olejnik. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu w składzie Maria Baut, Julia Rubińska oraz Antoni Białkowski, przygotowani przez Klaudię Nadarzycką. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kaliszu, w tym uczniowie Jan Siczek, Maciej Sobczak oraz Amelia Szymkowiak,  przygotowani przez Adriana Szczupaka.

- Głównym celem konkursu było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej związanej z walką o polską niepodległość oraz krzewienie wśród polskiej młodzieży idei patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń - podsumowuje dyrektor Szkoły Podstawowa nr 2 w Kaliszu Joanna Patrzykąt. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Anna Gajzler, Ewa Mąkowska oraz Paweł Olejnik.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować