Wasze artykuły

Wielki konkurs wiedzy o niepodległości Polski w SP2 w Kaliszu

2021-11-16 13:57:41 Szkoła Podstawowa nr 2

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu odbyły się uroczystości upamiętniające 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia szkoły z Kalisza i powiatu wzięły udział w Konkursie Historycznym „Polskie drogi do niepodległości”.

fot. Szkoła Podstawowa nr 2
fot. Szkoła Podstawowa nr 2

Patronat honorowy nad konkursem objęło Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Kaliszu, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej oraz Biblioteka Akademii Kaliskiej.

Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwało jury w składzie: Monika Sobczak-Waliś, wiceprezes  Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Kaliszu, Marcin Mikołajczyk z Biblioteki Akademii Kaliskiej, Kalina Grabińska, kustosz z Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej oraz Ireneusz Pilas z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Jak wspominają uczestnicy „Konkurs miał przyjazną formułę teleturnieju, która dawała poczucie, że rozmowa o historii może być przyjemnością”. Po trzech etapach zmagań wyłoniono zwycięzców. Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło drużynie reprezentującej Szkołę Podstawową nr 2 w Kaliszu w tym Kacper Jeżak, Jan Suchorski oraz Wiktor Dubrowin. Uczniów do konkursu przygotowywał Paweł Olejnik. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu w składzie Maria Baut, Julia Rubińska oraz Antoni Białkowski, przygotowani przez Klaudię Nadarzycką. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kaliszu, w tym uczniowie Jan Siczek, Maciej Sobczak oraz Amelia Szymkowiak,  przygotowani przez Adriana Szczupaka.

- Głównym celem konkursu było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej związanej z walką o polską niepodległość oraz krzewienie wśród polskiej młodzieży idei patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń - podsumowuje dyrektor Szkoły Podstawowa nr 2 w Kaliszu Joanna Patrzykąt. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Anna Gajzler, Ewa Mąkowska oraz Paweł Olejnik.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ