Wasze artykuły

Wielki konkurs wiedzy o niepodległości Polski w SP2 w Kaliszu

2021-11-16 13:57:41 Szkoła Podstawowa nr 2

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu odbyły się uroczystości upamiętniające 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia szkoły z Kalisza i powiatu wzięły udział w Konkursie Historycznym „Polskie drogi do niepodległości”.

fot. Szkoła Podstawowa nr 2
fot. Szkoła Podstawowa nr 2

Patronat honorowy nad konkursem objęło Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Kaliszu, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej oraz Biblioteka Akademii Kaliskiej.

Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwało jury w składzie: Monika Sobczak-Waliś, wiceprezes  Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział w Kaliszu, Marcin Mikołajczyk z Biblioteki Akademii Kaliskiej, Kalina Grabińska, kustosz z Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej oraz Ireneusz Pilas z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Jak wspominają uczestnicy „Konkurs miał przyjazną formułę teleturnieju, która dawała poczucie, że rozmowa o historii może być przyjemnością”. Po trzech etapach zmagań wyłoniono zwycięzców. Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło drużynie reprezentującej Szkołę Podstawową nr 2 w Kaliszu w tym Kacper Jeżak, Jan Suchorski oraz Wiktor Dubrowin. Uczniów do konkursu przygotowywał Paweł Olejnik. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu w składzie Maria Baut, Julia Rubińska oraz Antoni Białkowski, przygotowani przez Klaudię Nadarzycką. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kaliszu, w tym uczniowie Jan Siczek, Maciej Sobczak oraz Amelia Szymkowiak,  przygotowani przez Adriana Szczupaka.

- Głównym celem konkursu było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej związanej z walką o polską niepodległość oraz krzewienie wśród polskiej młodzieży idei patriotyzmu i szacunku dla minionych pokoleń - podsumowuje dyrektor Szkoły Podstawowa nr 2 w Kaliszu Joanna Patrzykąt. Organizatorami konkursu byli nauczyciele Anna Gajzler, Ewa Mąkowska oraz Paweł Olejnik.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować