Społeczne

Wicemarszałek wizytował inwestycje realizowane z udziałem środków z budżetu Województwa Wielkopolskiego

2023-01-24 12:00:00 red za Bartosz Zalas - Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi/UMWW

W poniedziałek 16 stycznia Gmina Godziesze Wielkie, w powiecie kaliskim gościła Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, który na zaproszenie Wójta Gminy Józefa Podłużnego wizytował dwa zadania realizowane z udziałem środków z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

fot. UMWW
fot. UMWW

Gmina Godziesze Wielkie realizuje rozmaite przedsięwzięcia na swoim terenie. Wiele z nich powstaje dzięki wsparciu środków zewnętrznych tj. ze środków Unii Europejskiej czy budżetu Województwa Wielkopolskiego. Społeczność Woli Droszewskiej w ramach wspólnej inicjatywy zrealizowała projekt „zakątek wspomnień wsi” obrazujący historię miejscowości. Była to okazja do podziękowania i doceniania wysiłku mieszkańców włożonego w stworzenie miejsca szczególnie ważnego dla lokalnej społeczności.

- Mieszkańcy Gminy Godziesze Wielkie mogą pochwalić się realizacją wielu inicjatyw lokalnych, ostatnią z nich jest zagospodarowany teren na działce gminnej w Woli Droszewskiej. Z sprawą tego zadania zwiększona została atrakcyjność okolicy, a mieszkańcy zyskali wyjątkowe miejsce integracji. Drugie zadanie to działanie inwestycyjne realizowane przez Gminę w ramach wsparcia Samorządu Województwa Wielkopolskiego z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych jakim była budowa drogi pomiędzy wsiami Skrzatki i Godzieszki – mówi wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Wicemarszałek wizytował także drugą inwestycje w Gminie. Pomiędzy wsiami Skrzatki i Godzieszki zbudowano ponad kilometrowy odcinek drogi, ułatwiający ruch pojazdów, szczególnie rolniczych, w tej części gminy. Zadanie zrealizowano w ramach samorządowego wsparcia z programu ochrony gruntów rolnych, które umożliwia samorządom lokalnym pozyskać środki na budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wsparcie tego zadania dla Gminy Godziesze Wielkie z budżetu Województwa Wielkopolskiego wyniosło ponad 215 tys. zł, a koszt całego zadnia to przeszło 625 tys. zł.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować