Biznes

Weź udział w konkursie i wygraj inkubator do jaj

2024-03-29 07:30:00 reklama@calisia.pl

Przydomowa hodowla kur staje się coraz bardziej popularnym trendem wśród osób, które posiadają domy z działką. Stały dostęp do świeżych i zdrowych jaj, pochodzących z własnej hodowli, to tylko niektóre z wielu związanych z tym zalet. Zgodnie z maksymą „apetyt rośnie w miarę jedzenia”, naturalną rzeczą jest chęć rozbudowy hodowli i zwiększania ilości pozyskiwania jaj. Możliwe jest dokupienie młodych niosek od innych hodowców, co niestety jest obarczone pewnym ryzykiem – nie wiadomo jakiej jakości będą zakupione zwierzęta. Alternatywą do zakupu z zewnątrz, jest samodzielne wylęgnięcie kurczaków za pomocą inkubatora do wylęgu jaj.

 

hodowlany.pl
hodowlany.pl

Wylęgarki do jajek

Inkubator do jaj zapewnia optymalne warunki temperatury, wilgotności i wentylacji, które są niezbędne do przeprowadzenia skutecznej inkubacji. Dzięki temu każda osoba posiadająca dobrej jakości jaja lęgowe, będzie w stanie w prosty sposób otrzymać silne i zdrowe pisklęta.

Jaki inkubator wybrać?

Na rynku dostępne są różne modele inkubatorów, które  w zależności od wyposażenia, wymagają większej lub mniejszej ingerencji hodowcy w proces inkubacji. Warto wyróżnić tutaj przede  wszystkich kwestię obrotu jaj – w przypadku większości hobbystycznych modeli, obrót prowadzony jest w sposób ręczny lub też pół-automatyczny (na specjalnych tacach), co wiąże się z koniecznością codziennego obracania jaj co najmniej dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Dla części osób może to być problematyczne, dlatego warto rozważyć wybór inkubatora z automatyczną tacą do obrotu jaj, w którym to silnik samoczynnie będzie pamiętał o obrocie jaj.

Inne funkcje inkubatorów w kontekście domowej inkubacji jaj odgrywają mniejszą rolę. Automatyczna kontrola wilgotności (poprzez specjalną pompę wilgotności) to przydatna rzecz, jednak nie odgrywa ona kluczowej roli w wylęgu najpopularniejszych gatunków jaj drobiu domowego. W hobbystycznych modelach inkubatorów, kontrola wilgotności odbywa się poprzez dolewanie wody do specjalnych kanalików i ten sposób zarządzania poziomem wilgotności dobrze się sprawdza. Spośród innych cech inkubatorów można także wymienić obecność wyświetlacza temperatury i wilgotności z możliwością ich zmiany czy alarmy temperatury, jednak są to opcjonalne formy wyposażenia.

Jaki inkubator lęgowy wybrać na początek przygody z inkubacją ? Na to pytanie pomogą odpowiedzieć specjaliści ze sklepu Hodowlany.pl – sklepu internetowego z siedzibą zlokalizowaną w Piotrowie k. Kalisza. W ofercie sklepu można znaleźć ogromny wybór akcesoriów do hodowli zwierząt takie jak poidła, karmidła, pasze, witaminy dla drobiu, królików, gołębi, ptaków egzotycznych, bydła, koni czy psów i kotów.

Wygraj inkubatory do jaj – konkurs

Z okazji rozpoczęcia sezonu lęgowego, sklep Hodowlany.pl przygotował konkurs, w którym można wygrać 3 inkubatory lęgowe oraz zestawy do odchowu piskląt o łącznej wartości ponad 3 000 zł!

Zasady konkursu „Akcja inkubacja”:

  • Polub profil Hodowlany.pl na Facebooku
  • Udostępnij i skomentuj post konkursowy, dokańczając wypowiedź: "Kurki hoduję, bo..."
  • Oznacz 3 znajomych
  • Uzupełnij komentarz zdjęciem z Twojej hodowli zwierząt

Więcej informacji o konkursie i regulamin można znaleźć na stronie sklepu – INFORMACJE O KONKURSIE

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować