Wernisaż "Scholi Cantorum"

2013-01-22 15:49:00 e.

W Kaliszu po raz osiemnasty rozstrzygnięto konkurs "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną". Przedsięwzięcie towarzyszy 35. Ogólnopolskiemu Festiwalowi Muzyki Dawnej "Schola Cantorum".

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej przy ulicy Kościuszki, gdzie można już oglądać pokonkursową wystawę nagrodzonych prac: - Nie jest to główna inauguracja tegorocznego festiwalu, mimo to jest to ważny dla nas punkt, gdyż skupia w Kaliszu laureatów ogólnopolskiego konkursu, inspirowanego muzyką dawną - powiedziała Grażyna Dziedziak, prezes Schola Cantorum.
Na konkurs wpłynęło w sumie 238 prac. Oceniało je jury pod przewodnictwem Elżbiety Szwarc-Jarosik w składzie: Marek Rozpara z Galerii im. Tarasina w Kaliszu, Janusz Lewandowski i Beata Paszak z Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu oraz Joanna Walisiak-Jankowska z Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży "Schola Cantorum": - Wszystkie prace są na sprzedaż, nie chcemy ich archiwizować, wystawiamy je i chcemy by trafiały do domów z całej Polski. Środki ze sprzedaży prac zasilą stypendia dla młodych twórców związanych ze Scholą Cantorum, cena każdej pracy wynosi 150 złotych.
Podczas wernisażu przyznano I, II i III nagrodę, nagrodę specjalną przewodniczącej oraz dwanaście równorzędnych nagród. Pierwsze miejsce zdobyła praca 12-letniej Aleksandry Łoś z Rydzyńskiego Ośrodka Kultury w Rydzynie, drugie miejsce przypadło 13-letniej Marcie Jędrzejewskiej z Pałacu Młodzieży w Gdańsku, trzecie zaś - 17-letnia Agnieszce Gędek z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie. Wystawie pokonkursowej towarzyszyła ekspozycja zrekonstruowanych instrumentów dawnych oraz występ Zespołu Muzyki Dawnej „Effascinato” z Raszkowa.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować