Ważne zwycięstwo z GKS-em Jastrzębie! Mamy lidera!

2023-03-20 10:54:53 KKS Kalisz

Mimo nieskutecznej pierwszej połowy, kakaesiacy po przerwie zaaplikowali dwie bramki, gwarantując sobie tym samym bardzo ważne zwycięstwo! Podopieczni Bartosza Tarachulskiego pokonali dziś GKS Jastrzębie 2:0, w meczu 23. kolejki eWinner 2. ligi. Wygrana w tej rywalizacji i remis Kotwicy Kołobrzeg w swoim pojedynku, pozwoliły wskoczyć KKS-owi na pozycję lidera tabeli!

KKS Kalisz
KKS Kalisz

Po rzucie wolnym z 4. minuty, Piotr Giel mógł jako pierwszy wpisać się na listę strzelców. Uderzenie z powietrza kaliskiego napastnika okazało się jednak niecelne. Kilka minut później dobrym strzałem z 17. metra popisał się Kamil Koczy. Aktywny w meczu Kasjan Lipkowski dograł w 14. minucie piłkę do Michała Boreckiego, a ten chybił po uderzeniu z pierwszego kontaktu. W 18. minucie, po składnej akcji z Lipkowskim, strzał Nestora Gordillo został zablokowany. Kakaesiacy dominowali w meczu, stwarzając sobie kolejne groźne okazje. W krótkim odstępie czasu oglądaliśmy znów minimalnie niecelne strzały Koczego i Gordillo. Gol dla KKS-u wisiał w powietrzu, ale do przełamania tego stanu potrzebna była poprawa skuteczności. W 31. minucie nie udało się wykorzystać błędu goalkeepera rywali. Wysunięta w kierunku Kamila Koczego futbolówka, została w ostatnim momencie wybita.

Druga połowa rozpoczęła się pozytywnie dla Dumy Kalisza. W 49. minucie Kasjan Lipkowski oddał celny strzał, z którym niezbyt dobrze poradził sobie bramkarz GKS-u. Piłkę dobił Piotr Giel, otwierając w ten sposób wynik. Podwyższenie rezultatu nastąpiło w 67. minucie. Nestor Gordillo świetnie dograł piłkę do wbiegającego Kasjana Lipkowskiego, a 19-latek bezbłędnie uderzył w polu karnym. Chwilę później znów mogliśmy oglądać gola dla KKS-u, ale Hiszpan, w akcji “sam na sam”, uderzył w bramkarza GKS-u Jastrzębie. Drugie trafienie wprowadziło sporo spokoju w ekipie podopiecznych Bartosza Tarachulskiego. Do ostatniego gwizdka rezultat spotkania nie zmienił się i kakaesiacy mogli dopisać na swoje konto komplet punktów. Dzisiejsze zwycięstwo oraz remis w meczu Kotwicy Kołobrzeg z Hutnikiem Kraków, pozwoliły Dumie Kalisza wskoczyć na fotel lidera eWinner 2. ligi.

***
23. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 18.03.2023, godz. 15:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
1:0 Piotr Giel 49. min, 2:0 Kasjan Lipkowski 67. min

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (79. min 17. Jakub Głaz), 42. Wiktor Smoliński, 3. Mateusz Gawlik, 26. Filip Kendzia, 6. Kasjan Lipkowski – 71. Kamil Koczy (63. min 16. Bartłomiej Putno), 11. Michał Borecki (86. min 15. Wiktor Staszak), 24. Mateusz Wysokiński (79. min 14. Bartosz Gęsior), 10. Néstor Gordillo (86. min 38. Jakub Wilczyński) – 9. Piotr Giel.

GKS Jastrzębie: 12. Michał Antkowiak – 27. Bartosz Boruń, 4. Sebastian Golak, 44. Jewhenij Zacharczenko, 17. Dawid Witkowski (74. min 10. Farid Ali) – 11. Dariusz Kamiński, 23. João Guilherme (74. min 22. Nataniel Wybraniec), 24. Daniel Szymczak (70. min 20. Szymon Gołuch), 14. Ricardo Vaz, 66. Krystian Mucha – 21. Daniel Stanclik.

Żółte kartki: Koczy (KKS).