Kultura

Warsztaty bajarskie w Opatówku

2022-05-13 12:00:00 Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka"

W minioną środę, 11 maja, Opatówek odwiedził Łukasz Bernady - bajarz, autor książki "Wielkopolskie Ekobajki" wydanej przez Fundację "Inicjatywa dla Opatówka". Dzięki owocnej współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku w ramach Tygodnia Bibliotek zorganizowano warsztaty dla dzieci oraz spotkanie poświęcone wymianie doświadczeń edukacyjnych.

fot. Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka"/Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku
fot. Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka"/Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku
Okazją do wizyty Łukasza Bernadego w Opatówku była promocja wydawnictwa "Wielkopolskie Ekobajki" - książeczki dla dzieci (i nie tylko) zawierającej pięć bogato ilustrowanych bajek związanych z tematyką ekologicznych wyzwań. Autor "Wielkopolski Ekobajek" poprowadził najpierw warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Opatówek. Opowiedział o swojej pracy bajarza, czyli nie tylko twórcy bajek, ale osoby opowiadającej bajki, swoistego gawędziarza. W ramach warsztatów dzieci tworzyły z przeróżnych odpadów wymyślone postaci, nawiązując do jednej z Ekobajek, a później każdy chętny odpowiadał na pytania reszty uczestników dotyczących swego bohatera, a wiele osób odważyło się nawet na przedstawienie improwizowanej dłuższej historii o nim. Na tym etapie ujawniło się wiele talentów zarówno scenicznych, jak i konstruktorskich.
 
Po zwiedzaniu Opatówka bajarz spotkał się z przedstawicielami Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka" realizującymi działania edukacyjne. Inspirujące spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń, ale również planowania przyszłych działań i projektów.

Za gościnę w ciągu całego dnia w ramach Tygodnia Bibliotek dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku oraz dyrektor Małgorzacie Matysiak.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować