Społeczne

"W takim k...a stanie wypisują pacjentów z naszego SŁYNNEGO OKRĄGLAKA!!!". Kaliski szpital reaguje na post na Facebooku córki jednego z pacjentów. „Wobec autorów pomówień, zamierzamy wyciągnąć konsekwencje prawne”.

2023-07-26 09:53:30 red

Kaliski szpital we wtorek wieczorem zorganizował konferencję prasową w związku z postem facebookowym córki jednego z pacjentów. Kobieta przedstawiła zdjęcia pokazująca krwiaki występujące na ciele swojego ojca - Komentarze, które pojawiły się pod tym postem w sposób bezprecedensowy szkalują dobre imię szpitala i jego pracowników medycznych - mówi Paweł Gawroński rzecznik prasowy kaliskiego szpitala.

fot. MW
fot. MW

Motywem wystąpienia personelu kaliskiego szpitala był post córki jednego z pacjentów na jej profilu facebookowym.

Jak przekazuje szpital 85-letni pacjent został przyjęty 19 lipca w trybie ostrodyżurowym z uwięźniętą przepukliną pachwinową prawostronną.- Sytuacja taka zagraża życiu. W związku z tym konieczna była decyzja o podjęciu pilnej operacji – mówi dr n. med. Sławomir Kaczmarek kierownik Oddziału Chirurgii Onkologicznej i Małoinwazyjnej – Sytuacja kliniczna tego pacjenta była taka, że przyjmował przewlekle lek przeciwpłytkowy, taki który upośledza krzepnięcie krwi. Lek ten sprzyja powikłaniom krwiotocznym. W związku z tym, że operacja była konieczna została wykonana w tym samym dniu w znieczuleniu ogólnym przez doświadczonego operatora. Zwykle pacjent wychodzi do domu w drugiej dobie pooperacyjnej, natomiast on został przetrzymany przez kolejne doby i wyszedł do domu w poniedziałek 24 lipca w stanie ogólnym dość dobrym – dodaje.

Według lekarza ze względu na działanie przeciwkrzepliwe stosowanego przez 85-letniego pacjenta leku, w okresie pooperacyjnym wystąpił krwiak moszny i wielomiejscowe krwiaki podskórne po stronie operowanej. Według dr n. med. Sławomira Kaczmarka taka sytuacja kliniczna jest wkalkulowana w procedurę obarczoną zwiększonym ryzykiem powikłań krwotocznych.

 

Lekarz przekonuje, że pacjent oraz jego rodzina otrzymali zalecenia poszpitalne w formie pisemnej i ustnej przy wypisie. - W tej sytuacji klinicznej, krwiaki które wystąpiły u pacjenta są przewidywalne i dopuszczalne. Proces ich wchłaniania może trwać u pacjenta przez kilka tygodni. Na tę okoliczność pacjent otrzymał zabezpieczenie antybiotykowe oraz w miejsce odstawionego dla bezpieczeństwa Clopidogrelu, została zalecona heparyna drobnocząsteczkowa – tłumaczy kaliski szpital.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny poinformował, że nie zostawi tej sprawy bez analizy prawnej - Zawarte w opublikowanym poście zarzuty są medycznie bezpodstawne i godzą w dobre imię wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu oraz jego pracowników. Rozumiemy emocje towarzyszące bliskim pacjenta, tym bardziej, że operacja była procedurą ratującą życie. Jednak nie godzimy się na szkalowanie placówki i jej pracowników. Zarówno sama publikacja, jak i pojawiające się pod nią obraźliwe i często wulgarne komentarze, zostaną poddane przez naszych prawników wnikliwej analizie. Wobec autorów pomówień, WSZ w Kaliszu zamierza wyciągnąć konsekwencje prawne – informuje kaliski okrąglak.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować