Zdrowie

W Sokołówce otwarto nowy oddział leczenia uzależnień

2022-06-20 14:06:23 red

W Wojewódzkim Szpitalu w Sokołówce w poniedziałek, 21 czerwca uroczyście otwarto nowy, przeniesiony z Murowańca, oddział leczenia uzależnień. Wydarzenie było także okazją do uhonorowania przechodzącej na emeryturę prezes zarządu szpitala Janiny Kubiak medalem za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

fot. MW
fot. MW

56 łóżek liczy nowy oddział leczenia uzależnień, który został przeniesiony z Murowańca do Sokołówki. - Każda inwestycja nas cieszy, zwłaszcza w nowoczesny oddział leczenia uzależnień – mówi marszałek Marek Woźniak dodając, że dotacja samorządu województwa wielkopolskiego wynosiła blisko 3 mln zł.

- W wyremontowanym skrzydle mamy pokoje dwu i trzyosobowe. Na dwa pokoje przypada łazienka i cały węzeł sanitarny. Standard jest dużo wyższy niż w obiekcie w Murowańcu – podkreśla prezes zarządu szpitala Janina Kubiak.

- Jest to oddział koedukacyjny, w którym pacjenci przez 6 tygodni na zajęciach terapeutycznych nabierają umiejętności jak żyć w trzeźwości, jak nie używać alkoholu do rozwiązywania swoich problemów emocjonalnych - mówi Ewa Kudlińska dyrektor ds. medycznych szpitala w Sokołówce - W Murowańcu w starym oddziale mieliśmy 41 pacjentów, teraz mamy 56. Statystyki są zatrważające. Wzrasta ilość pijących kobiet – dodaje.

Spotkanie było także okazją do przekazania ważnej decyzji - Przepracowałam w szpitalu 45 lat. Podjęłam decyzję, że czas odpocząć – mówi Janina Kubiak prezes zarządu szpitala w Sokołówce.

W związku z tym marszałek Marek Woźniak w asyście wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego oraz członkini zarządu województwa wielkopolskiego Pauliny Stochniałek wręczył prezes Janinie Kubiak medal za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

Podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców gminy Koźminek i powiatu kaliskiego złożyli na ręce prezes wójt Koźminka Iwona Michniewicz oraz przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować