W sobotę kierowcy jeżdżą autobusami KLA za darmo !

2012-09-21 14:58:00 Bartek

W sobotę, 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji wszyscy zmotoryzowani pasażerowie KLA będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów autobusami kaliskiego przewoźnika. Wystarczy tylko pokazać dowód rejestracyjny swojego pojazdu.

calisia.pl
calisia.pl
- Podobnie jak rok temu, włączamy się w akcję Europejski Dzień bez Samochodu. W sobotę każdy pasażer, który pokaże dowód rejestracyjny swojego pojazdu, będzie mógł bezpłatnie skorzystać z przejazdów autobusami KLA. Obowiązywać to będzie na wszystkich liniach. Z bezpłatnego przejazdu skorzystać będą mogli również wszyscy członkowie jego najbliższej rodziny - poinformował Jerzy Walczyński, prezes Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego.
22 września przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia ograniczany jest ruch kołowy w wielu miastach Polski i Europy, organizuje się imprezy promujące transport zbiorowy, pieszy i rowerowy.
Kaliskie Linie Autobusowe na swojej stronie internetowej przytaczają kilka faktów, nad którymi warto się zastanowić wsiadając codziennie do swojego samochodu:
1. Dzięki sprawnie działającej komunikacji zbiorowej miasto może przeznaczyć mniejsze środki na inwestycje drogowe.
2. Komunikacja zbiorowa z wieloma pasażerami jest korzystna dla wszystkich, ponieważ ruch w mieście staje się płynniejszy.
3. Komunikacja zbiorowa obciąża środowisko w zdecydowanie mniejszym stopniu niż komunikacja indywidualna. W związku z tym zmniejszone zostają również potrzebne inwestycyjne na ochronę środowiska.
4. Samochody osobowe potrzebują znacznie więcej przestrzeni niż środki komunikacji zbiorowej, tym bardziej, że zazwyczaj jeżdżą nimi tylko kierowcy!
5. Teoretycznie tylko w ciągu jednej godziny przy maksymalnej częstotliwości na 1 pasie ruchu można przewieźć: w samochodach osobowych tylko ok. 2 tys. osób, natomiast autobusami do 12 tys. pasażerów.
6. Zapotrzebowanie terenu przez samochód osobowy w ruchu miejskim wynosi ok. 100 m2 na osobę, podczas gdy autobus wykorzystuje jedynie 20 m2 na osobę.Autobus przewożący 40 osób na odległość 100 km zużywa na 1 osobę tylko 1 litr paliwa, przeciętny samochód osobowy potrzebuje aż 7 litrów!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować