Społeczne

W niedzielę druga tura wyborów samorządowych. Dogrywka będzie w gminie Brzeziny

2024-04-18 09:01:40 red.

Druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 21 kwietnia. W powiecie kaliskim do urn ponownie podejdą mieszkańcy gminy Brzeziny.

Fot. Calisia.pl
Fot. Calisia.pl

Druga tura odbędzie się tylko w miejscowościach, w których pierwsza tura wyborów nie przyniosła rozstrzygnięcia, czyli żaden kandydat nie otrzymał więcej niż 50 proc. głosów. Wyborcy otrzymają tylko jedną kartę do głosowania z nazwiskami dwóch kandydatów na lokalnych włodarzy. Aby oddać ważny głos, na karcie należy postawić znak X w kratce przy nazwisku jednego z dwóch kandydatów.

Do lokalu wyborczego trzeba wziąć dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość, który pozwoli na znalezienie wyborcy w spisie i dopuścić go do głosowania. Tak jak w pierwszej turze wyborów samorządowych lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7.00 do 21.00.

W powiece kaliskim, druga tura odbędzie się jedynie w Brzezinach, gdzie spośród trzech kandydatów największe poparcie zyskali Marek Cieślarczyk z wynikiem 44,28% i Robert Marszałek, który uzyskał 40,07% głosów.

Cisza wyborcza rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę (19/20 kwietnia). Będzie obowiązywała na terenie całego kraju, nie tylko w tych miejscach gdzie odbywa się ponowne głosowanie. Potrwa do godz. 21 w niedzielę, 21 kwietnia.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować