Społeczne

W Kaliszu otwarte zostanie biuro posłanki Barbary Oliwieckiej

2023-12-05 10:30:00 BK

Od 15 grudnia wszyscy zainteresowani będą mogli udać się do biura poselskiego posłanki Polska 2050 z naszego regionu, Barbary Oliwieckiej. W Kaliszu siedziba zostanie zlokalizowana w centrum miasta, przy ulicy Mariańskiej 5. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Trwają prace związane z otwarciem biura poselskiego w regionie. Pierwsze, główne biuro powstaje w Kaliszu przy ulicy Mariańskiej. W tej chwili trwa remont tego obiektu. 15 grudnia nastąpi oficjalne otwarcie - mówiła posłanka Barbara Oliwiecka. 

Dyrektorem biura poselskiego będzie radny klubu Polska 2050 Eskan Darwich, a asystentem posłanki będzie Mateusz Niżniowski.

- Chcemy pokazać nową jakość jeżeli chodzi o funkcjonowanie biura poselskiego. Od samego początku chcieliśmy być dostępni dla naszych mieszkańców, dlatego nie bez powodu nasze biuro będzie w centrum miasta, na deptaku, na parterze. Zapraszamy mieszkańców do kontaktu z nami po 15 grudnia - mówił Eskan Darwich. 

Posłanka przygotowuje otwarcie kolejnych dwóch biur w Lesznie i w Ostrowie Wlkp.

Trwają intensywne prace w Sejmie. Posłanka z Kalisza będzie zasiadać w dwóch komisjach - Komisji do Spraw Petycji oraz Komisji Infrastruktury.

- Zostały ukonstytuowane komisje i mam przyjemność zasiadać w dwóch bardzo ważnych komisjach - Komisji Infrastruktury i Komisji do Spraw Petycji. Komisja Petycji to ogrom pracy społecznej, gdzie osoby, grupa osób zgłaszają swoje poprawki do ustaw. Komisja infrastruktury oprócz spraw związanych z budową dróg, obwodnic i infrastruktury energetycznej, zajmuje się obszarem związanym z mieszkaniami - mówi posłanka Barbara Oliwiecka. - W listopadzie padł kolejny rekord cen mieszkań na rynku pierwotnym. Mówimy tutaj o dużych miastach gdzie cena wynosi 16 tys. zł za m2. Ceny mieszkań w Kaliszu również rosną, a ich średnia na rynku pierwotnym wynosi około 7350 zł za m2. Chcemy powstrzymać odpływ, żeby młodzi ludzi szczególnie mogli zostawać w naszym mieście. Mieszkanie jest potrzebą, która musi zostać zaspokojona jako pierwsza, obok dobrze płatnej pracy. Jako Komisja Infrastruktury, po pierwszych konsultacjach z podmiotami spółdzielczymi, chcemy dbać o to by rozwijało się budownictwo spółdzielcze. Zapowiedziane są już konsultacje dla spółdzielni mieszkaniowych. 

Sprawy mieszkaniowe leżą także na sercu kaliskich radnych klubu Polska 2050.

- Jeżeli chodzi o mieszkania komunalne, socjalne, czy w systemie TBS, będziemy wspierać jako radni każdą inicjatywę podjętą przez prezydenta Kalisza, Urząd Miasta, żeby wybudować mieszkania społeczne. Ostatnio Pan prezydent poinformował, że złożył wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie budowy mieszkań komunalnych - mówił radny Eskan Darwich. - Mam nadzieję, że nasza posłanka będzie wspierała tego typu inicjatywy, niezależnie od tego kto będzie prezydentem miasta. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować