Kultura

W Kaliszu będziemy świętować Dzień św. Patryka. CKiS przygotowało wyjątkowe wydarzenie

2024-02-25 19:00:00 red. za CKiS

Z okazji Dnia Św. Patryka Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przygotowało wyjątkowe wydarzenie - koncert muzyki celtyckiej oprawiony tradycyjnym tańcem irlandzkim, przeplatany ciekawymi opowieściami… Zapraszamy w magiczną podróż do świata Celtów z zespołem celtic fusion - Jig Reel Maniacs oraz tancerzami tańca irlandzkiego - Tuatha & Ellorien. Wydarzenie odbędzie się 17 marca o godzinie 18:00.

Aris/źródło: CKiS
Aris/źródło: CKiS

ARíS – RYTMY ROKU
MUZYKA – TANIEC – OBRAZ – TRADYCJE

Ponadczasowa, wielowymiarowa opowieść, która czaruje publiczność i przenosi ją na Zieloną Wyspę z jej tradycjami, muzyką, tańcem.

Zapraszamy do magicznego świata Celtów, dla których natura i jej coroczna odnowa wyznacza rytm obrzędom. Delikatne choreografie tańczone w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim harmonijnie przeplatają się z dźwiękami fletów, skrzypiec, gitar i perkusji. Widowisko wzbogacają ciekawostki o celtyckich wierzeniach i tradycjach.

Arís [wymowa z akcentem na drugą sylabę: E-risz] oznacza w języku irlandzkim od początku, od nowa – to nawiązanie do uniwersalnego cyklu pór roku – niepowtarzalne spotkanie z celtycką kulturą prowadzone słowem, obrazem, muzyką i ruchem.

I tak jak każdy rok jest inny, tak każdy wieczór jest unikalny i tworzony specjalnie dla wyjątkowej publiczności  CKiS w Kaliszu.

Na wydarzenie zapraszają: zespół muzyczny Jig Reel Maniacs oraz grupa tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien, formacje od blisko szesnastu lat współtworzące projekty sceniczne Eachtra – Celtycka Podróż oraz Celtic fusion and dance.

Jig Reel Maniacs to trzydziestoczteroletnia formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Ich brzmienie w dwóch kluczowych słowach: Celtic fusion.

Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia działający od ponad osiemnastu lat. Choreografie Ellorien tworzone były przy współpracy z tancerzami spektakli tanecznych Riverdance: Lord of the Dance oraz Feet of Flames. W składzie tańczą mistrzowie Europy w tańcu irlandzkim.

Biletyprzedsprzedaż (od 22 stycznia do 16 marca) – 70 zł,  sprzedaż (w dzień koncertu) – 90 zł

https://jrm-jig-reel-maniacs.pl

https://www.facebook.com/jigreelmaniacs

Dołącz do wydarzenia na Facebook:

Dzień Św. Patryka „ARíS – RYTMY ROKU”. MUZYKA – TANIEC – OBRAZ – TRADYCJE

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować