Zdrowie

W kaliskich szkołach rusza kampania społeczna "Powiedz co czujesz - uwolnij emocje"

2023-11-16 12:00:00 red. za UM Kalisz

Trwa kampania społeczna wspierająca zdrowie psychiczne ,,Powiedz co czujesz - uwolnij emocje". Celem Kampanii jest wparcie w kryzysie zdrowia psychicznego, a zadania realizowane będą w zakresie konsultacji, warsztatów, szkoleń oraz prelekcji dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

plakat: KPM
plakat: KPM

Jednym z pierwszych prowadzonych w ramach kampanii działań są konsultacje dla rodziców prowadzone przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Kaliszu na terenie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Od poniedziałku, 13 listopada 2023r. w godzinach popołudniowych (od 16.00 do 18.00) w szkołach, w odpowiednio przygotowanych salach rodzice mogą porozmawiać o swoich dzieciach, o niepokojących zachowaniach czy o swoich problemach. Konsultacje potrwają do 1 grudnia br. wg harmongramu. 

Równolegle ruszyły warsztaty dla uczniów w szkołach w zakresie rozwijania kompetencji emocjonalno-społecznych, zajęć z asertywności czy budowania poczucia własnej wartości oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców nt. ryzyka suicydalnego, samouszkodzeń, depresji i wsparcia młodego człowieka w kryzysie zdrowia psychicznego oraz jak radzić sobie w sytuacjach trudnych. Działania te są zaplanowane na cały rok szkolny 2023/2024.

Organizatorzy kampanii zaprosili do współpracy przedszkola, szkoły i placówki oświatowe z terenu kaliskiego, a także Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną Książnicę Pedagogiczną im. A. Parczewskiego w Kaliszu, Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Kaliszu, Delegaturę Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Kaliszu oraz instytucje działające na rzecz dziecka i rodziny.

,,Chcemy nawiązać dialog, a docelowo wpłynąć na  świadomość społeczną dotyczącą postrzegania zdrowia psychicznego. Poprzez nasze działania będziemy dążyć do przełamania tabu i pokazania, że zdrowie psychiczne jest naturalnym elementem  życia każdego człowieka.  Podstawą naszych działań jest rozmowa – o życiu, emocjach, problemach związanych ze zdrowiem psychicznym  oraz empatii i wzajemnym współdziałaniu. Chcemy dążyć do odczarowania komunikacji i holistycznego spojrzenia na problem kryzysu zdrowia psychicznego." - mówią organizatorzy.

Szczegółowe informacje dotyczące działań kampanijnych znajdują się na stronie Poradni, a bezpłatnej pomocy w zakresie zdrowia psychicznego mozemy znaleźć tutaj.

Kampania organizowana jest przez Miasto Kalisz (Wydział Edukacji oraz Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych). Koordynatorem działań jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Kaliszu.

 

Twoje emocje są dla nas ważne – TY jesteś WAŻNY!
Twoje życie warte jest rozmowy: zadzwoń, przyjdź, porozmawiajmy.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Kaliszu
ul. A. Kordeckiego 19
tel. 62 501 01 19
e-mail: poradnia@ppp1kalisz.pl

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować