W ciąży i z wózkami. Kaliszanki pokazały, że na fitness zawsze jest pora! [zdjęcia]

2017-01-28 20:00:00 BK

“Zima nie jest zła” – to hasło ogólnopolskiej akcji, które potwierdzili kaliszanie. Matki w ciąży i z wózkami, trochę starsze pociechy oraz tatusiowie wzięli udział w ćwiczeniach sportowych i biegach w Parku Miejskim. Mimo mroźnej aury, wszyscy porządnie się rozgrzali i udowodnili, że ruszać można się o każdej porze, a nawet z dziećmi.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W Kaliszu jak i w wielu polskich miastach, ruszyła kampania dla rodziców – “Zima nie jest zła”. Organizowana jest przez stowarzyszenie Buggygym. Ma ona zachęcić rodziców niemowląt i dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowy.

- Patronat Honorowy nad akcją Zima nie jest zła objął dr. Książyk ze Szpitala Matki Polki z Warszawy. Wszystkie ćwiczenia opracowane są przez pediatrów, fizjoterapeutów i trenerów personalnych. Takie zajęcia są wielką skarbnicą wiedzy o nas samych. Ja dopiero w 3 ciąży dowiedziałam się jak moja sylwetka się zmienia – mówi Aleksandra Kamiennik, organizatorka akcji “Zima nie jest zła” w Kaliszu. - 5 dni przed ciążą biegałam 50 km w górach bez żadnego problemu. Teraz nordic walking i buggygym, a mam też zaplanowany pół maraton zimowy. Teraz jestem w 8 miesiącu ciąży i jest to największy brzuch z moich ciąż. Warto dodać, że ruch fizyczny w ciąży sprawia, że szybciej wracamy do formy i łagodniej przechodzimy wszelkie zmiany. Ludzie nie lubią się obligować, więc wszystko odbywa się spontanicznie i każdy kto przyjdzie może wziąć udział w zabawie – dodaje.

O godzinie 11:00 w Parku Miejskim, przy Domku Chińskim zebrali się matki oraz ojcowie wraz ze swoimi pociechami. Dla mam z wózkami przygotowany został spacer z elementami treningu. Chętni rodzice, a szczególnie tatusiowe ze starszymi dziećmi wzięli udział w rekreacyjnym biegu, liczącym 1 km,zorganizowanym przez ultramaratończyków. Nie zabrakło również gier i zabaw przygotowanych przez animatorów oraz malowania twarzy.

Kawiarnia Cafe.Calisia.pl przygotowała dla uczestników słodki poczęstunek w postaci słynnych muffinek oraz kawę i herbatę.

Stowarzyszenie BuggyGym zawiązało się w maju 2015 roku. Jest grupą rodziców małych dzieci, którzy pragną promować aktywność fizyczną z małym dzieckiem (najlepiej na świeżym powietrzu) oraz zdrowy styl życia wśród innych rodziców. W gronie tym są między innymi lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, pedagodzy. Wspólnie opracowali koncepcję ćwiczeń dla mam z wózkiem dziecięcym. Przeszkoleni instruktorzy prowadzą zajęcia dostosowane dla mam w każdym okresie po porodzie.

28 stycznia ruszyła ogólnopolska akcja o nazwie “Zima nie jest zła”. Ma ona zachęcić rodziców niemowląt i dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować