W ciąży i z wózkami. Kaliszanki pokazały, że na fitness zawsze jest pora! [zdjęcia]

2017-01-28 20:00:00 BK

“Zima nie jest zła” – to hasło ogólnopolskiej akcji, które potwierdzili kaliszanie. Matki w ciąży i z wózkami, trochę starsze pociechy oraz tatusiowie wzięli udział w ćwiczeniach sportowych i biegach w Parku Miejskim. Mimo mroźnej aury, wszyscy porządnie się rozgrzali i udowodnili, że ruszać można się o każdej porze, a nawet z dziećmi.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W Kaliszu jak i w wielu polskich miastach, ruszyła kampania dla rodziców – “Zima nie jest zła”. Organizowana jest przez stowarzyszenie Buggygym. Ma ona zachęcić rodziców niemowląt i dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowy.

- Patronat Honorowy nad akcją Zima nie jest zła objął dr. Książyk ze Szpitala Matki Polki z Warszawy. Wszystkie ćwiczenia opracowane są przez pediatrów, fizjoterapeutów i trenerów personalnych. Takie zajęcia są wielką skarbnicą wiedzy o nas samych. Ja dopiero w 3 ciąży dowiedziałam się jak moja sylwetka się zmienia – mówi Aleksandra Kamiennik, organizatorka akcji “Zima nie jest zła” w Kaliszu. - 5 dni przed ciążą biegałam 50 km w górach bez żadnego problemu. Teraz nordic walking i buggygym, a mam też zaplanowany pół maraton zimowy. Teraz jestem w 8 miesiącu ciąży i jest to największy brzuch z moich ciąż. Warto dodać, że ruch fizyczny w ciąży sprawia, że szybciej wracamy do formy i łagodniej przechodzimy wszelkie zmiany. Ludzie nie lubią się obligować, więc wszystko odbywa się spontanicznie i każdy kto przyjdzie może wziąć udział w zabawie – dodaje.

O godzinie 11:00 w Parku Miejskim, przy Domku Chińskim zebrali się matki oraz ojcowie wraz ze swoimi pociechami. Dla mam z wózkami przygotowany został spacer z elementami treningu. Chętni rodzice, a szczególnie tatusiowe ze starszymi dziećmi wzięli udział w rekreacyjnym biegu, liczącym 1 km,zorganizowanym przez ultramaratończyków. Nie zabrakło również gier i zabaw przygotowanych przez animatorów oraz malowania twarzy.

Kawiarnia Cafe.Calisia.pl przygotowała dla uczestników słodki poczęstunek w postaci słynnych muffinek oraz kawę i herbatę.

Stowarzyszenie BuggyGym zawiązało się w maju 2015 roku. Jest grupą rodziców małych dzieci, którzy pragną promować aktywność fizyczną z małym dzieckiem (najlepiej na świeżym powietrzu) oraz zdrowy styl życia wśród innych rodziców. W gronie tym są między innymi lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, pedagodzy. Wspólnie opracowali koncepcję ćwiczeń dla mam z wózkiem dziecięcym. Przeszkoleni instruktorzy prowadzą zajęcia dostosowane dla mam w każdym okresie po porodzie.

28 stycznia ruszyła ogólnopolska akcja o nazwie “Zima nie jest zła”. Ma ona zachęcić rodziców niemowląt i dzieci do aktywnego spędzania czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu w okresie zimowy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ