Kultura

VIII Święto Ulicy Niecałej za nami [Dużo zdjęć]

2020-09-05 18:27:06 red

Wyjątkowe, VIII Święto Ulicy Niecałej już za nami. Tradycyjna impreza w tym roku przybrała nieco inną formę niż dotychczas, ale również mogliśmy usłyszeć dawne przeboje w wykonaniu uzdolnionej kaliskiej młodzieży, czy kupić niespotykane i jedyne w swoim rodzaju, ręcznie robione przedmioty. W tym roku jednym z elementów wydarzenia była kolejna już edycja Narodowego Czytania, w której udział wzięli aktorzy z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

fot. MW
fot. MW

Święto Ulicy Niecałej stało się już tradycją i na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich, dlatego nie mogło go zabraknąć również i w tym roku. Ze względu na panujące obostrzenia trzeba było m.in. nosić maseczki i zachować większą odległość. Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała ciekawą wystawę, jednak po raz pierwszy na Święcie Ulicy Niecałej odbyło się „Narodowe czytanie”. Swoje fragmenty czytali aktorzy kaliskiego teatru. W takcie imprezy chętni również mieli szansę zmierzyć się z fragmentami  tekstu "Balladyny" jednego z najbardziej znanych dramatów Juliusza Słowackiego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ