Kultura

VIII Święto Ulicy Niecałej za nami [Dużo zdjęć]

2020-09-05 18:27:06 red

Wyjątkowe, VIII Święto Ulicy Niecałej już za nami. Tradycyjna impreza w tym roku przybrała nieco inną formę niż dotychczas, ale również mogliśmy usłyszeć dawne przeboje w wykonaniu uzdolnionej kaliskiej młodzieży, czy kupić niespotykane i jedyne w swoim rodzaju, ręcznie robione przedmioty. W tym roku jednym z elementów wydarzenia była kolejna już edycja Narodowego Czytania, w której udział wzięli aktorzy z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

fot. MW
fot. MW

Święto Ulicy Niecałej stało się już tradycją i na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich, dlatego nie mogło go zabraknąć również i w tym roku. Ze względu na panujące obostrzenia trzeba było m.in. nosić maseczki i zachować większą odległość. Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała ciekawą wystawę, jednak po raz pierwszy na Święcie Ulicy Niecałej odbyło się „Narodowe czytanie”. Swoje fragmenty czytali aktorzy kaliskiego teatru. W takcie imprezy chętni również mieli szansę zmierzyć się z fragmentami  tekstu "Balladyny" jednego z najbardziej znanych dramatów Juliusza Słowackiego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować