Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował 10-lecie

2016-05-26 09:35:00 red

Kilkudziesięciu seniorów w towarzystwie orkiestry OSP z Kamienia przemaszerowało w miniony weekend kaliskimi ulicami świętując 10-lecie istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kaliszu. Pochód zakończył się na kortach CKiS, gdzie na słuchaczy czekał jubileuszowy piknik.

fot. Bartłomiej Hypki
fot. Bartłomiej Hypki

8 maja 2006 roku z inicjatywy Iwonki Urbanowskiej odbyło się spotkanie, podczas którego podjęto uchwałę w sprawie powołania Komitetu Założycielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

21 września tego samego roku zostało podpisane porozumienie z władzami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dotyczące objęcia patronatem naukowym tworzącego się Uniwersytetu Trzeciego Wieku. A już 22 września odbyło się pierwsze zebranie członków.

W ciągu minionych lat dokonywał się ciągły rozwój UTW. Rosła liczba grup oraz liczba poszczególnych sekcji. Obecnie UTW liczy 20 sekcji tematycznych i 430 osób.

Rok akademicki 2015/16 jest rokiem obchodów 10-lecia działalności Stowarzyszenia UTWCALISIA”. Patronat nad tymi obchodami objął Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ