Biznes

Udany rok 2023 hotelu Hampton by Hilton Kalisz

2024-02-06 13:51:35 Grupa Antczak

Hotel Hampton by Hilton Kalisz wkracza w piąty rok działalności. Rok 2023 był dla hotelu i jego zespołu okresem dynamicznego rozwoju. W porównaniu z poprzednim rokiem działalności liczba gości wzrosła o niemal 10 proc.

Grupa Antczak
Grupa Antczak

Hotel Hampton by Hilton Kalisz będzie obchodzić w tym roku pięciolecie działalności. Obiekt jest częścią kompleksu Calisia One, powstałego na terenie dawnej fabryki pianin i fortepianów. Po zakończeniu produkcji budynek o niezwykłej architekturze i świetnej lokalizacji popadł w ruinę. W 2015 roku Grupa Antczak postanowiła przywrócić mu dawny blask. W 2019 roku ruszył tu nowoczesny kompleks, łączący hotel Hampton by Hilton Kalisz, butikowy biurowiec oraz otwarty na miasto dziedziniec z różnorodnymi konceptami kulinarnymi.

Hotel Hampton by Hilton Kalisz ma za sobą kolejny udany rok. Mimo wyzwań, których branża doświadczyła w pandemii, zyskaliśmy na regionalnym rynku pozycję niekwestionowanego lidera, którą konsekwentnie umacniamy. W 2023 roku obserwowaliśmy nie tylko odbudowę, ale też wyraźny rozwój kluczowych dla nas segmentów – w tym podróży służbowych ze strony rosnącej bazy klientów oraz eventów organizowanych przez firmy z regionu i całej Polski. Jesteśmy niezmiennie hotelem pierwszego wyboru dla zawodników różnych dyscyplin sportu, w tym piłki nożnej, ręcznej, siatkowej czy boksu. Wzmacniamy też współpracę przy wydarzeniach kulturalnych, takich jak Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych czy Kaliskie Spotkania Teatralne, goszcząc artystów i uczestników z całego świata. Te działania przełożyły się na wzrost obłożenia o prawie 10 proc. w porównaniu z 2022 rokiem - mówi Grzegorz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Hampton by Hilton Kalisz.
 
CALISIA POZIOMO BEZ.jpg
 
Do dyspozycji gości hotelu Hampton by Hilton Kalisz jest 91 klimatyzowanych, świetnie wyposażonych pokoi. Hotel znajduje się w nowym, dobudowanym do zabytkowej części fabryki budynku. Jego charakter wpisuje się w atmosferę miejsca. Fasada nawiązuje do klawiatury fortepianu i historycznej formy zespołu budynków fabrycznych. Dostojność dawnej fabryki i jej znaczenia dla społeczności lokalnej znalazła odzwierciedlenie w jakości wnętrz hotelu. Stąd bardzo wysoki standard elementów wykończenia i wyposażenia oraz poczucie ponadczasowej elegancji i harmonii.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować