Uczniowie ZSP Nr 2 w Kaliszu biorą udział w finale konkursu Intersieć 2009/2010

2010-02-12 21:30:11 Monika, ZSP Nr2

Dnia 2 lutego 2009r. w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu panowało ożywienie już od godziny 9:00, kiedy to pojawili się pierwsi uczestnicy finału konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2009/2010. Organizatorzy zapewnili doskonałe warunki do przyjęcia najlepszych młodych informatyków z Wielkopolski.

Uczniowie ZSP 2 biorący udział w finale
Uczniowie ZSP 2 biorący udział w finale
Do zmagań finałowych przystąpiło 38 uczestników. Wszyscy byli bardzo zdenerwowani i przejęci, ale jednocześnie dumni, że dotarli aż tak daleko. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kaliszu reprezentowało dwóch uczniów z klasy IV technik informatyk: Karol Jaśniewicz i Patryk Cheliński, którzy musieli pokonać 600 kolegów z innych wielkopolskich szkół aby zakwalifikować się do finału.
Gdy o 10:30 udostępniono pytania konkursowe temperatura w sali komputerowej gwałtownie podskoczyła. Pytania nie były proste, lecz nikogo to nie dziwiło w końcu było to starcie najlepszych. Napięcie nie opuszczało zawodników aż do ostatniej minuty wyznaczonego czasu. Tuż po zakończeniu konkursu zaczęła się wspólna wymiana zdań na temat zagadnień konkursowych. Organizatorzy urozmaicili czas oczekiwania na wyniki zwiedzaniem uczelni, w której można było podziwiać fotografie, obrazy oraz rzeźbę wykonane przez młodych artystów WSNHiD. Kolejnym punktem w czasie oczekiwania na wyniki był wykład dr Roberta Tomczaka na temat „Systemów czasu rzeczywistego”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników finału.
Wreszcie przyszła długo oczekiwana chwila, w której organizatorzy finału w towarzystwie zaproszonych gości oraz przedstawicieli Kuratorium, ogłosili wyniki i wręczyli nagrody konkursowe. Nasi uczniowie choć nie awansowali do finału ogólnopolskiego to zajęli miejsca w ścisłej czołówce.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ