Uczniowie ZSP Nr 2 w Kaliszu biorą udział w finale konkursu Intersieć 2009/2010

2010-02-12 21:30:11 Monika, ZSP Nr2

Dnia 2 lutego 2009r. w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu panowało ożywienie już od godziny 9:00, kiedy to pojawili się pierwsi uczestnicy finału konkursu informatycznego INTERSIEĆ 2009/2010. Organizatorzy zapewnili doskonałe warunki do przyjęcia najlepszych młodych informatyków z Wielkopolski.

Uczniowie ZSP 2 biorący udział w finale
Uczniowie ZSP 2 biorący udział w finale
Do zmagań finałowych przystąpiło 38 uczestników. Wszyscy byli bardzo zdenerwowani i przejęci, ale jednocześnie dumni, że dotarli aż tak daleko. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kaliszu reprezentowało dwóch uczniów z klasy IV technik informatyk: Karol Jaśniewicz i Patryk Cheliński, którzy musieli pokonać 600 kolegów z innych wielkopolskich szkół aby zakwalifikować się do finału.
Gdy o 10:30 udostępniono pytania konkursowe temperatura w sali komputerowej gwałtownie podskoczyła. Pytania nie były proste, lecz nikogo to nie dziwiło w końcu było to starcie najlepszych. Napięcie nie opuszczało zawodników aż do ostatniej minuty wyznaczonego czasu. Tuż po zakończeniu konkursu zaczęła się wspólna wymiana zdań na temat zagadnień konkursowych. Organizatorzy urozmaicili czas oczekiwania na wyniki zwiedzaniem uczelni, w której można było podziwiać fotografie, obrazy oraz rzeźbę wykonane przez młodych artystów WSNHiD. Kolejnym punktem w czasie oczekiwania na wyniki był wykład dr Roberta Tomczaka na temat „Systemów czasu rzeczywistego”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników finału.
Wreszcie przyszła długo oczekiwana chwila, w której organizatorzy finału w towarzystwie zaproszonych gości oraz przedstawicieli Kuratorium, ogłosili wyniki i wręczyli nagrody konkursowe. Nasi uczniowie choć nie awansowali do finału ogólnopolskiego to zajęli miejsca w ścisłej czołówce.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ