Uczniowie zachęcają do głosowania. Happening na kaliskim rynku [zdjęcia, wideo]

2019-05-16 14:00:00 BK

16 maja, w ramach projektu “Po prostu głosuj” uczniowie III LO im. Mikołaja zorganizowali happening, który ma zachęcić mieszkańców do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Przed południem, w ramach happeningu “Po prostu głosuj” uczniowie kaliskich szkół oraz władze miasta wspólnie odśpiewali hymn Unii Europejskiej – Odę do Radości. Uczestnicy wzięli udział w symbolicznej sztafecie wokół ratusza “Zjednoczeni w różnorodności możemy więcej”. Każda szkoła reprezentowała europejskie państwa członkowskie. Organizatorzy zachęcali szkoły do przeprowadzenia symulacji wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Akcja odbyła się w ramach programu „Młodzi Głosują +”, nadzorowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Uniwersytet SWPS.

Z młodzieżą spotkali się prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Włodarze podkreślili, jak ważne jest uczestnictwo w wyborach, podziękowali wszystkim za udział w imprezie i zaprosili do udziału w miejskich wydarzeniach.

Wydarzenie ma na celu zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w nadchodzących wyborach do PE.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować