Uczniowie zachęcają do głosowania. Happening na kaliskim rynku [zdjęcia, wideo]

2019-05-16 14:00:00 BK

16 maja, w ramach projektu “Po prostu głosuj” uczniowie III LO im. Mikołaja zorganizowali happening, który ma zachęcić mieszkańców do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Przed południem, w ramach happeningu “Po prostu głosuj” uczniowie kaliskich szkół oraz władze miasta wspólnie odśpiewali hymn Unii Europejskiej – Odę do Radości. Uczestnicy wzięli udział w symbolicznej sztafecie wokół ratusza “Zjednoczeni w różnorodności możemy więcej”. Każda szkoła reprezentowała europejskie państwa członkowskie. Organizatorzy zachęcali szkoły do przeprowadzenia symulacji wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Akcja odbyła się w ramach programu „Młodzi Głosują +”, nadzorowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Uniwersytet SWPS.

Z młodzieżą spotkali się prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Włodarze podkreślili, jak ważne jest uczestnictwo w wyborach, podziękowali wszystkim za udział w imprezie i zaprosili do udziału w miejskich wydarzeniach.

Wydarzenie ma na celu zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w nadchodzących wyborach do PE.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ