Edukacja

Uczniowie rozpoczynają dziś wakacje! [zdjęcia]

2022-06-24 11:16:39 BK

24 czerwca uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i średnich rozpoczynają oficjalnie wakacje. Odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2021/22. Odwiedziliśmy dziś Szkołę Podstawową nr 16 przy ulicy Fabrycznej. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Po ciężkiej pracy, nauce, sprawdzianach i egzaminach, przyszedł czas na upragniony odpoczynek. Przed uczniami 2 miesiące wakacji. W szkołach odbywają się dziś uroczyste zakończenia roku szkolnego 2021/22. To okazja do podziękowań dla rodziców, nauczycieli i uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. 

Odwiedziliśmy dziś Szkołę Podstawową nr 16 przy ulicy Fabrycznej, gdzie na sali gimnastycznej, o godzinie 8:30 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich. Uczniowie przygotowali program artystyczny - wiersze, piosenki, dotyczące wakacji, podróży a także bezpiecznego wypoczynku. Nie mogło zabraknąć tradycyjnie garniturów, białych koszul i spódniczek, ale pojawiły się też wakacyjne rekwizyty - okulary przeciwsłoneczne i czapki. 

Po występach przyszedł czas na wręczenie podziękowań dla rodziców zaangażowanych w życie szkoły. Następnie najlepsi uczniowie otrzymali z rąk dyrektor szkoły Agnieszki Wańki nagrody książkowe. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i śpiewana. Rodzice z pewnością byli bardzo dumni ze swoich pociech. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować