Społeczne

"Tylko dance ma sens" w MDK

2023-03-31 15:30:00 MDK Kalisz

Ponad 260 uczestników zaprezentowało swoje umiejętności taneczne podczas Dziecięcych Spotkań Tanecznych "Tylko dance ma sens".

fot. MDK
fot. MDK

W ostatni dzień marca w Młodzieżowym Domu Kultury obejrzeliśmy 21 prezentacji w dwóch kategoriach wiekowych: do 7 lat oraz 7-11 lat. Jury w składzie: Arleta Piotrowska, Magdalena Mazurowska oraz Kacper Klimczak postanowiło przyznać nagrody, w młodszej kategorii wiekowej, zespołowi MISIAKI z Publicznego Przedszkola nr 28 BAJKA w  Kaliszu oraz ŻABKOM z Przedszkola Integracyjnego Sióstr Felicjanek.

W grupie 7-11 latków nagrodę otrzymali: Zespół Crazy Kids - Fabryka Tańca Różańscy Kalisz, WuBuDuBu z Centrum Tańca Show Dance w Krotoszynie oraz SZOŁ 2 reprezentujący MDK w Ostrowie Wlkp.. Wyróżnienia odebrały SMYKI - Frajda Studio Tańca w Pleszewie oraz PUMY z kaliskiego MDK. Jury przyznało również nagrodę indywidualną Hannie Bieniaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Kaliszu, która nie tylko jest założycielką i choreografką zespołu, ale jednocześnie podczas występu zaśpiewała po hiszpańsku.

Jako organizatorów Spotkań, cieszy nas niezmiernie zaangażowanie w imprezę Rady Młodzieży MDK, która przyznała swoją nagrodę zespołowi MINI SZOŁ z MDK w Ostrowie Wlkp..

Regionalne Spotkania Taneczne, które od wielu, wielu lat organizujemy wspólnie z Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, w tym roku wyjątkowo w formule dziecięcej i w przestrzeni MDK przy Teatralnej, integrują środowisko taneczne, ale przede wszystkim dają wszystkim mnóstwo radości i potwierdzenia życiowego motta tancerzy, że "Tylko dance ma sens". Cieszymy się, że byliście z nami.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować