Polityka

Trzecia Droga na finiszu kampanii do PE. Krzysztof Hetman: Jestem przekonany, że ludzie kompetentni i doświadczeni są na liście Trzeciej Drogi

2024-06-06 16:30:00 BK

Kandydaci Trzeciej Drogi do Parlamentu Europejskiego z naszego regionu - posłanka Trzeciej Drogi Barbara Oliwiecka oraz poseł Krzysztof Hetman - podsumowują kampanią wyborczą. Zwracają uwagę jak ważna jest dla nas Unia Europejska, jakie obszary wymagają zmian i jak istotne są wybory 9 czerwca. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Jestem przekonany, że na finiszu tej kampanii należy jasno powiedzieć, o co toczy się gra w tych wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. Gra toczy się w 4 obszarach - pierwszy obszar to nowy budżet UE, nowa perspektywa finansowa od 2028 roku. To jest ostatnia szansa na bardzo duże europejskie pieniądze dla Polski i Wielkopolski. Dzisiaj tuż przed wyborami musimy zadać sobie pytanie, kto ma nas tam reprezentować, kogo mamy wybrać aby potrafił wynegocjować te ostatnie duże pieniądze. Jakich negocjatorów potrzebujemy, którzy zawalczą o polskie sprawy. Jestem przekonany, że tacy ludzie, kompetentni i doświadczeni są na liście Trzeciej Drogi - mówił Krzysztof Hetman, poseł Trzeciej Drogi i były minister rozwoju i technologii, jedynka na liście w Wielkopolsce do PE.

Drugi ważny obszar jaki wskazuje Krzysztof Hetman to europejska unia obronna.

- To bardzo poważne tak dla stworzenia przemysłu obronnego dla takich firm jak np. w Kaliszu - PZL WSK Kalisz. Takie firmy mogłyby dzięki programowi pomocowemu na rzecz wsparcia przemysłu obronnego skorzystać ze środków europejskich, by realizować bardzo ważne produkty zarówno na rynek wojskowy jak i cywilny. To także wsparcie dla małych jak i średnich przedsiębiorców, którzy mogliby realizować produkty podwójnego zastosowania. To budowałoby nam ogromne bezpieczeństwo Polski w obliczu, tego nieobliczalnego sąsiada za wschodnią granicą, a te pieniądze mogłyby być impulsem rozwojowym dla całej polskiej i wielkopolskiej gospodarki - wyjaśnia Krzysztof Hetman. 

Trzeci istotny obszar to służba zdrowia.

- To coś co rozpoczęliśmy w poprzedniej kadencji PE tworząc Europejską Komisję do Walki z Rakiem, powołując specjalną Komisję ds. Zdrowia, tworząc strategią ds. walki z rakiem. Ta Unia Zdrowia, jest tym co udało się wyciągnąć z wniosków po pandemii covid-19. Okazało się, że UE w obliczu takiego kryzysu z jakim spotkaliśmy się w 2020 roku, może być sprawna, może pomóc obywatelom UE chociażby w dostępie do szczepionek. Unia mogłaby się skupić na zakupie leków, które są drogie i trudno dostępne dla wielu obywateli, walce z nowotworami i wsparciu rodzin dotkniętych chorobami rzadkimi - mówił Krzysztof Hetman. 

Polska według kandydata potrzebuje godnych reprezentantów w UE.

- Apeluję do wszystkich, którzy wezmą udział w wyborach 9 czerwca. Jeśli chcecie państwo godnej reprezentacji w UE, która skutecznie będzie walczyć, to proszę o głos na Trzecią Drogę - mówił Krzysztof Hetman.

Kampanię do PE podsumowała także posłanka Trzeciej Drogi Barbara Oliwiecka, kandydatka nr 2 na liście z Wielkopolski.

- Kampania zbliża się do końca. Dla nas to był czas intensywny i pozytywny, bo mogliśmy dużo mówić o UE i przybliżać ją mieszkańcom Wielkopolski oraz mówić o naszych planach. Zbliża się bardzo ważny moment w UE - nowy budżet, nowa perspektywa finansowa. My doskonale znamy potrzeby Polek, Polaków, Wielkopolan, wiemy na co te pieniądze powinniśmy przeznaczyć. Dlatego potrzebujemy sprawnych polityków, żeby w UE mogli ten budżet jak najlepiej wynegocjować - mówiła posłanka Trzeciej Drogi Barbara Oliwiecka. - Jedną z potrzeb jest oczywiście bezpieczeństwo. Dla Wielkopolskie ważne jest wsparcie naszego przemysłu zbrojeniowego. To jest oczywiście ochrona naszych zasobów wodnych, bo Południowa Wielkopolska stepowieje. Ważne jest wzmacnianie rolnictwa, chociażby w zakupie instalacji do nawadniania pól. Dziś mówimy już nie tylko o infrastrukturze drogowej, ale o transformacji transportowej, dlatego, że niektóre obszary, nawet w Wielkopolsce, są wyłączone komunikacyjnie. Wciąż mamy brak taboru autobusowego i w tym obszarze musimy bardzo mocno inwestować. 

Kandydaci Trzeciej Drogi zachęcają do udziału w wyborach 9 czerwca.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować