Społeczne

Trzecia Droga ma pomysł jak ożywić lokale w Śródmieściu

2024-04-02 14:30:00 BK

Spacerując ulicami ścisłego centrum Kalisza, m.in. ulicą Mariańską, możemy zauważyć, że spora część lokali, w których niegdyś znajdowały się sklepu i punkty usługowe, jest pusta. Widnieją jedynie kartki "do wynajęcia". Trzecia Droga w Kaliszu ma pomysł na rozwiązanie tego problemu. 

Szymon Wdowczyk - Trzecia Droga
Szymon Wdowczyk - Trzecia Droga

Obecnie w sercu miasta są 24 lokale, które czekają za zagospodarowanie. Szymon Wdowczyk, kandydat do Rady Miasta Kalisza z ramienia Trzeciej Drogi ma pomysł na to jak wesprzeć przedsiębiorców i ożywić centrum Kalisza. Miasto dofinansowałoby remont poszczególnych lokali pod konkretnego najemcę. 

- To duża liczba wolnych lokali, z czego co najmniej 14 z tych lokali jest w ścisłym centrum miasta, czyli Śródmiejska, Babina, Zamkowa a także ulica Górnośląska. Od dłuższego czasu te lokale stoją puste i nie jest prowadzona tam żadna działalność. Chcielibyśmy jako Trzecia Droga ożywić i pobudzić Śródmieście, tak że jeżeli chodzi właśnie o przedsiębiorców to doskonale wpisuje się w nasz kompleksowy program wsparcia przedsiębiorców z Kalisza - mówi Szymon Wdowczyk.

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby prowadzić działalność w Kaliszu, mogą liczyć na wsparcie w kwocie do 50 tys. złotych dla najemcy, które pozwoli na wykonanie gruntownego remontu lokalu.

- Przychodzi do nas rzemieślnik - np. szewc, czy fryzjer - który chce taki lokal wynająć. Oczywiście procedura przetargowa byłaby standardowa, to by się nie zmieniło, natomiast miasto będzie mogło ze swoich środków dokonać remontu takiego lokalu i najemca wchodzi do gotowego, wyremontowanego lokalu pod klucz. Taki przedsiębiorca na starcie nie jest narażony na ogromne koszty i to jest dla niego duży impuls do działania, dzięki czemu może zatrudniać dodatkowych pracowników, może płacić podatki w Kaliszu, może realizować swój biznesplan, natomiast nie wchodzi w gigantyczne koszty, które na początku musiałby ponieść, żeby ten lokal do użytku przygotować - tłumaczył kandydat do Rady Miasta Kalisza z ramienia Trzeciej Drogi.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować