Motoryzacja

Trudne warunku na drogach Kalisza i powiatu kaliskiego. Jest wiele zdarzeń drogowych

2023-01-21 13:07:33 BK

Już w nocy nad nasz region przyszły zapowiadane intensywne opady śniegu. Mogą potrać aż do rana. W związku z pogorszeniem warunków na drogach warto zdjąć nogę z gazu i zachować szczególną ostrożność. Już od rana na drogach Kalisza i powiatu doszło do zdarzeń drogowych.

fot. RK
fot. RK

Intensywne opady śniegu nie tylko powodują, że na drogach zrobiło się ślisko ale też mocno ograniczona jest widoczność. Można zaobserwować, że kierowcy zdecydowanie zwolnili i zachowują ostrożność, jednak nie wszyscy dostosowują prędkość do warunków na drodze i przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Do jednego ze zdarzeń doszło 21 stycznia przed godziną 10:00 na skrzyżowaniu ulicy Dworcowej i Szlaku Bursztynowego w Kaliszu. Jak informuje rzeczniczka kaliskiej policji, st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, kierujący citroenem jadąc od ulicy Górnośląskiej, wjechał na skrzyżowanie kiedy sygnalizator pokazywał czerwone światło. Doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym fiatem, który jechał od ulicy Dworcowej w kierunku ulicy Górnośląskiej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawa zakończyła się mandatowo. Sprawca został ukarany mandatem wysokości 1500 zł i 15 punktami karnymi. Na miejscu pracowała policja oraz 2 zastępy straży pożarnej. 

Do drugiego zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 10:00 na drodze wojewódzkiej 470 w miejscowości Ceków. Na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych pojazd ciężarowy wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Powstały utrudnienia w ruchu. 

Jak informuje rzeczniczka kaliskiej policji na terenie Kalisza i powiatu dochodzi do różnych zdarzeń drogowych związanych z trudnymi warunkami, ale nie są to groźne kolizje. Nie ma osób poszkodowanych.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować