Społeczne

Transport Cup – zebrano blisko 100 tys. zł na rzecz dzieci z kaliskiego Domu Dziecka!

2024-06-10 08:58:56 redakcja@calisia.pl

W sobotę, 8 czerwca 2024 roku, na boisku Klubu Sportowego Prosna w Kaliszu odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „TRANSPORT CUP”. Był to dzień pełen sportowych emocji i dobrej zabawy, ale imprezie przyświecał jeden cel – pomoc dla dzieci z  Domu Dziecka w Kaliszu. Według wstępnych szacunków udało się zebrać ok. 100 tys. zł.

Fot. Calisia.pl
Fot. Calisia.pl

Turniej Transport Cup miał formę festynu otwartego dla wszystkich mieszkańców Kalisza i okolic. Drużyny reprezentujące firmy transportowe z regionu stanęły do rywalizacji, by walczyć o tytuł mistrza oraz zbierać fundusze na wakacyjny wyjazd dzieci z Domu Dziecka. Turniej zwyciężyła firma Drewpal, ale jak podkreślają organizatorzy – tak naprawdę wygrały dzieci. Według wstępnych szacunków zebrano około 100 tysięcy złotych, ostateczną kwotę poznamy po komisyjnym przeliczeniu pieniędzy.

Program imprezy obfitował w atrakcje dla każdego. Na scenie pojawił się Mistrz Świata Freestyle Football, Sportomaniaki zorganizowały zabawy z piłką, a pokaz walk w formule boks i kick boxing przyciągnął wielu widzów. Dzieci mogły korzystać z zamku dmuchanego, uczestniczyć w animacjach, malowaniu buziek oraz zaplataniu warkoczyków. Na miejscu dostępny był również Krwiobus – mobilny punkt poboru krwi.

Na scenie wystąpił zespoły Wysadzeni za Wysoko i Yoursong, DJ Zdybi oraz Antonina Małecka. W trakcie festynu odbywały się także zabawy, konkursy oraz sprzedaż cegiełek.

Jednym z najważniejszych punktów programu była wielka licytacja pamiątek sportowych. Koszulka Roberta Lewandowskiego została wylicytowana za 10 tysięcy złotych, a koszulka z podpisami reprezentacji osiągnęła imponującą kwotę 35 tysięcy złotych.

 

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować