Motoryzacja

Trafił na policjantów dwukrotnie w ciągu jednego dnia

2023-11-30 19:00:00 KMP Kalisz

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dwukrotnie interweniowali w stosunku do mężczyzny, który kierował samochodem pomimo aktywnego, sądowego zakazu. Za swoje postępowanie 32-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

29 listopada po godzinie 7:00 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał informację o kierowcy, który zasnął za kierownicą auta na terenie parkingu jednego z marketów. Zgłaszający podejrzewał, że mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu.

Skierowany na miejsce patrol ustalił, że śpiący w oplu kierowca, to 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Jak wykazało badanie mężczyzna był trzeźwy. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że wobec 32-latka sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na podstawie monitoringu policjanci szybko ustalili, że mężczyzna wcześniej kierował samochodem, w którym zasnął. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację z interwencji i poinformowali 32-latka o dalszych czynnościach w tej sprawie popełnionego przez niego przestępstwa. - podaje Komenda Miejska Policji  w Kaliszu.

Niespełna dwie godziny później, na terenie Kalisza inny patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę tego samego opla. Okazało się, że za kierownicą auta siedział… 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Również z tej kontroli została sporządzona dokumentacja, która będzie włączona do materiałów prowadzonego postępowania dotyczącego złamania sądowego zakazu.

Zgodnie z przepisami kierowcy, którzy nie stosują się do orzeczonego wobec nich zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres nawet lat 15.

Warto też wiedzieć, że w takim przypadku sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować