Tłumy kaliszan na Złotym Rogu. W Kaliszu zagościł świąteczny klimat! [zdjęcia, wideo]

2022-12-06 20:00:00 red.

Mikołajki z Krainą Lodu, ubieranie choinki, wspólne kolędowanie, przygotowywanie świątecznych stroików, zdobienie pierników - tak wyglądały Mikołajki na Złotym Rogu w Kaliszu. Tłumy mieszkańców oglądały rozświetlenie choinki.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Prawdziwy świąteczny klimat zagościł w Kaliszu. Kolędy, wspólne ubieranie choinki, zdobienie pierników, Domek Mikołaja - zarówno dorośli jak i dzieci poczuli nadchodzące święta i spędzili czas w rodzinnej atmosferze. Już od 16:00 na Złotym Rogu czekały animacje, food trucki, prezentacje artystyczne, fotobudka z Mikołajem. O 17:00 nastąpiło oficjalne rozświetlenie miejskiej choinki.

Najmłodsi chętnie robili sobie zdjęcia z Mikołajem i z ciastkiem a także wielką świecącą bombką. Nie brakowało chętnych na przejażdżki zabytkowym autobusem. Domek Mikołaja zgodnie z tradycją był oblegany. Wszyscy tłumnie i z zaciekawieniem czekali aż rozbłyśnie duża, prawdziwa choinka.

Życzenia mieszkańcom złożyli włodarze miasta - prezydent Krystian Kinastowski, wiceprezydent Grzegorz Kulawinenk oraz Mateusz Podsadny. Świąteczną atmosferę dopełniły wszechobecne ozdoby i lampki, które pojawiły się m.in. na Złotym Rogu, ulicy Śródmiejskiej oraz Alei Wolności.

9, 10 i 11 grudnia upłyną pod znakiem opowieści o lesie. Wspólnie przygotujemy także świąteczne stroiki na stół wigilijny, świeczki oraz własnoręcznie ozdobimy bombki. W tym czasie dyżur pełnić będą food trucki i fotobudka. O muzyczną oprawę wydarzenia zadba młodzież szkolna i chór nauczycielski.

Technikę pakowania prezentów w estetyczne pudełka przybliżą nam specjaliści 16, 17 i 18 grudnia. Najmłodsi mogą liczyć na animacje w Domku Mikołaja. Wspólnie ozdobimy pierniki, skosztujemy świątecznego barszczu i posłuchamy kolęd w wykonaniu młodzieży szkolnej.

Zabawa sylwestrowa dla młodszych mieszkańców miasta rozpocznie się już 30 grudnia. Nie obędzie się bez przygotowywanego na miejscu makijażu, malowania włosów, mini disco i upominków. 31 grudnia, oglądając pokaz sztucznych ogni, wspólnie uczcimy Nowy Rok. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem grudniowych wydarzeń na Złotym Rogu!

Organizator: Miasto Kalisz

 

9-11.12.2022 godz. 16.00–19.00

Choinka zielona pachnąca jak las - animacje i opowieści o lesie

- przygotowywanie świątecznych stroików na stół wigilijny ze świerku, świeczek oraz własnoręcznie ozdobionych bombek (szyszek)
- animatorki, Mikołaj
- fotobudka
- food trucki
- koncerty – młodzież szkolna i Chór Nauczycielski

16-18.12.2022 godz. 16.00–19.00

Święta, święta i prezenty

- pierniczki w pudełkach
- zdobienie pierników i tworzenie pudełek prezentowych
- animatorki w strojach elfów
- zwyczaje świąteczne i przygotowywanie prezentów
- barszczyk świąteczny,
- fotobudka i Mikołaj
- kolędy – młodzież szkolna

30-31.12 2022 godz. 16.00 - 19.00

Sylwester dla dzieci

- animacje w Domku św. Mikołaja i zabawa sylwestrowa dla dzieci
- Barbie i Ken na zabawie sylwestrowej
- animatorki w strojach BARBIE
- diamentowe makijaże i kolorowe warkoczyki dla dziewczynek
- malowanie włosów i metaliczne makijaże dla chłopców
- mini disco od 18.00 do 19.00
- przystrojenie domku w Barbie
- sztuczne ognie (31 grudnia)

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować