Społeczne

Szpital w Wolicy z Polską Nagrodą Jakości

2023-11-15 13:30:00 red.

Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy pod Kaliszem został laureatem Polskiej Nagrody Jakości 2023 za wyjątkowe standardy opieki połączone z wdrażaniem zielonych rozwiązań ekologicznych.

fot. Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy
fot. Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy
Nagrodę odebrał Sławomir Wysocki dyrektor szpitala w Wolicy. Laureaci nagrody to najlepsi z najlepszych wyłonieni przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości podczas tegorocznego 10. Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbywał się 13 i 14 listopada w Krakowie.

 

Polska Nagroda Jakości to wyróżnienie przyznawane przedsiębiorstwom za wdrażanie koncepcji zarządzania przez jakość. Została ustanowiona 7 marca 1995 roku przez Krajową Izbę Gospodarczą, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz Fundację Teraz Polska.

Od 26. edycji Polskiej Nagrody Jakości roku na mocy porozumienia z 14 marca 2022 roku zawartego w Warszawie pomiędzy Krajową Izbą Gospodarczą a Fundacją Qualitas, Naczelną Organizacją Techniczną, Klubem Polskie Forum ISO 9000 wraz ze Stowarzyszeniem Jakości Zarządzania POLISOLAB oraz Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (Krajowa Organizacja Partnerska EFQM) organizatorem Nagrody jest Fundacja Qualitas.

W 2023 roku w Krakowie odbyła się X edycja mobilnego wydarzenia gospodarczego, jakim jest  Polski Kongres Przedsiębiorczości. Jest to polskoeuropejskie forum wymiany wiedzy i doświadczeń, w ramach którego grono 150 prelegentów – ekspertów z różnych obszarów i dziedzin życia społeczno-ekonomicznego oraz 40.000 uczestników on-line konferencji dyskutowało o najważniejszych kwestiach Polski, Europy i świata oraz przedstawiało pomysły wsparcia dla przedsiębiorców, środowisk naukowych oraz samorządów.

Polski Kongres Przedsiębiorczości od 9 lat realnie wpływa na działania polskich przedsiębiorców, naukowców i samorządowców. Rozwój gospodarczy, inwestycje, innowacje oraz nowe projekty zwiększają prestiż Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Interdyscyplinarność daje szansę na realne efekty i przyczynia się do komercjalizacji projektów i badań partnerów.

Polska Agencja Przedsiębiorczości jest konsultantem w Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji w Komisji Europejskiej. Nawiązuje konsorcja, wspiera synergię nauki z  biznesem oraz rozwija przedsiębiorczość stymulując dalszy rozwój gospodarczy naszego kraju. Organizator Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości współpracuje z Izbami Gospodarczymi, a w przyszłości planuje otworzyć specjalną jednostkę – biuro lobbujące projekty naukowo-badawcze w Brukseli. Te wszystkie działania stworzyły społeczność polskiego kongresu, która zrzesza kilka tysięcy podmiotów.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować