Szpital popiera protest pracowników. Od 23 września mogą wystąpić utrudnienia w działaniu placówki

2019-09-20 16:30:00 BK

23 września ruszy protest pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. 117 zatrudnionych - fizjoterapeuci, diagności, laboranci i radiolodzy będą walczyć o wyższe wynagrodzenia. Jak zapowiada dyrekcja szpitala, mogą wystąpić utrudnienia organizacyjne.

 

Jedną z form protestu będzie zwolnienie lekarskie lub też urlop na żądanie. - Podczas protestu stawiamy na absencję, co zaboli trochę szpital. Chcemy aby wszyscy zdali sobie sprawę, że nasze zawody są bardzo potrzebne w kompleksowym leczeniu. Związkowcy wybiorą sobie formę protestu. Może on przybrać formę protestu włoskiego, czyli przestrzegania wszystkich procedur czasowych, przez co przyjętych zostanie mniej pacjentów - mówiła Anna Krzemińska.

Jakie są żądania protestujących? - Chcemy dołączenia do podstawy 1600 zł. Nasze zarobki kształtują się obecnie na poziomie najniższej krajowej, po 30 czy 40 latach pracy. Pielęgniarki dostały podwyżki, lekarze, ratownicy i nam też minister obiecał pieniądze. Dyrektor szpitala powiedział, że takich pieniędzy nam nie da - mówiła Anna Krzemińska. 

W szpitalu przy ul. Poznańskiej zatrudnionych jest łącznie 1600 osób. Do protestu zapowiadanego 23 września przystąpi 117 - fizjoterapeuci, diagności, laboranci i radiolodzy.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować