Szpital popiera protest pracowników. Od 23 września mogą wystąpić utrudnienia w działaniu placówki

2019-09-20 16:30:00 BK

23 września ruszy protest pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. 117 zatrudnionych - fizjoterapeuci, diagności, laboranci i radiolodzy będą walczyć o wyższe wynagrodzenia. Jak zapowiada dyrekcja szpitala, mogą wystąpić utrudnienia organizacyjne.

 

Jedną z form protestu będzie zwolnienie lekarskie lub też urlop na żądanie. - Podczas protestu stawiamy na absencję, co zaboli trochę szpital. Chcemy aby wszyscy zdali sobie sprawę, że nasze zawody są bardzo potrzebne w kompleksowym leczeniu. Związkowcy wybiorą sobie formę protestu. Może on przybrać formę protestu włoskiego, czyli przestrzegania wszystkich procedur czasowych, przez co przyjętych zostanie mniej pacjentów - mówiła Anna Krzemińska.

Jakie są żądania protestujących? - Chcemy dołączenia do podstawy 1600 zł. Nasze zarobki kształtują się obecnie na poziomie najniższej krajowej, po 30 czy 40 latach pracy. Pielęgniarki dostały podwyżki, lekarze, ratownicy i nam też minister obiecał pieniądze. Dyrektor szpitala powiedział, że takich pieniędzy nam nie da - mówiła Anna Krzemińska. 

W szpitalu przy ul. Poznańskiej zatrudnionych jest łącznie 1600 osób. Do protestu zapowiadanego 23 września przystąpi 117 - fizjoterapeuci, diagności, laboranci i radiolodzy.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ