Społeczne

Szkolenie dla pedagogów w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu

2023-03-17 10:30:00 red. za KMP Kalisz

15 marca na terenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu odbyło się szkolenie dla pedagogów szkolnych. Policjanci przybliżyli zebranym zagadnienia dotyczące przestępczości nieletnich, a także aktualny stan prawny w tym zakresie. Głównym celem spotkania było wzmocnienie integracji działań Policji i nauczycieli w przeciwdziałaniu przestępczości i demoralizacji nieletnich.

red. za KMP Kalisz
red. za KMP Kalisz

Otwarcia szkolenia dokonał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej kom. Paweł Tomczyk, który przywitał gości zgromadzonych na sali i omówił krótko tematykę szkolenia. Następnie wspólnie z Kierownikiem Zespołu ds. Nieletnich podkom. Maciejem Goszczyńskim zapoznali uczestników szkolenia z aktualnym stanem prawnym dotyczącym nieletnich sprawców czynów karalnych oraz odpowiedzialnością za popełnione czyny zabronione. Policjanci wyjaśnili również jaką odpowiedzialność prawną oraz jakie konsekwencje mogą ponieść nieletni za popełnienie czynów karalnych, czy też przejawy demoralizacji. Zwrócili również uwagę na nowe uprawnienia dyrektora szkoły wobec nieletniego, który dopuścił się czynu karalnego na terenie szkoły lub w związku z realizacją obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki. W trakcie szkolenia poruszono m. in. tematy związane z realizacją obowiązku szkolnego, uszkodzeniem mienia szkoły, bójką i pobiciem, czy znieważeniem funkcjonariusza publicznego.

Przedstawiciele Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej poruszyli również zagadnienia związane z nową Ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Druga część szkolenia dotyczyła zagadnień związanych z profilaktyką związaną z przestępczością i demoralizacją nieletnich. Policjantki zajmujące się na co dzień tymi zagadnieniami omówiły aktualnie prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu programy profilaktyczne skierowane do uczniów szkół z terenu miasta Kalisza i powiatu kaliskiego.

W szkoleniu uczestniczyła również Pani Violetta Słupianek – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu wraz z zastępcą Panią Anną Piotrowską.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować