Edukacja

Szkoła Podstawowa w Tłokini Wielkiej z tytułem Złotej Szkoły NBP! Jest wśród liderów edukacji ekonomicznej

2024-06-11 13:30:00 Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej

Po raz czwarty Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej zdobyła tytuł Złotej Szkoły NBP IV edycji 2023/2024. Znalazła się w gronie 258 szkół – liderów edukacji ekonomicznej w Polsce, które są prawdziwymi kuźniami wiedzy ekonomicznej, przed którymi historia polskiego złotego nie będzie miała żadnych tajemnic.

fot. SP Tłokinia Wielka
fot. SP Tłokinia Wielka

Należy wspomnieć, że po czterech edycjach Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej jest wśród 684 szkół w całej Polsce, które mogą poszczycić się tytułem „Złota Szkoła NBP”.  

Prawdziwą niespodzianką był fakt, że organizatorzy ogólnopolskiego projektu po raz kolejny dostrzegli zaangażowanie uczniów i całej społeczności szkolnej w realizację wszystkich zadań oraz udział w dodatkowych aktywnościach. Ale to, co się wydarzyło w czasie uroczystej gali w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie przeszło najśmielsze oczekiwania.

Szkoła zajęła I miejsce w kategorii Warsztaty uczniowskie i w nagrodę otrzymała 10 000 złotych. Kapituła konkursowa doceniła starania, które  zaowocowały następującymi inicjatywami:

- Gra miejska po Warszawie - ,,Polski złoty”

- ,,Przygoda w Świecie Waluty" - Dzień Gier Ekonomicznych  dla klas 1-8

- Quiz ,,100 pytań na 100 lat polskiego złotego w obiegu”

- Gra miejska w Opatówku - ,,100 minut złotego Polskiego”        

- Quiz na najlepszego znawcę ,,Stulecie z polskim złotym”

Drużyna projektowa w składzie: Nikodem Alejziak kl. VIII, Piotr Alejziak kl. VIII, Michał Błaszczyk kl. VIII, Adrian Kalinowski kl. VIII, Jan Panfil kl. VIII, Jakub Waszak kl. VIII, Lena Borwik kl. VII, Natalia Kałuża kl. VII, Igor Olszewski kl. VII, Emilia Pilas kl. VII, Piotr  Pilas kl. VII, Karolina Ugorna kl. VII oraz koordynatorki: Katarzyna Wyborna i Izabela Krupińska składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wspierały ich działalność na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować