Wasze artykuły

Szkoła dla Niesłyszących w jesiennej odsłonie!

2020-11-25 16:52:14 Malgorzata Wozniak

Pragniemy Państwa poinformować i jednocześnie pochwalić się faktem, że jadalnia w Szkole dla Dzieci Niesłyszących w Kaliszu została w tym roku gruntownie wyremontowana:)

Dzięki pozyskanym środkom finansowym z programu rządowego" Posiłek w szkole i w domu" oraz wsparciu m. Kalisza w SOS-W nr 2 została gruntownie wyremontowana jadalnia. Zostały wymienione okna, pomalowano ściany, pojawiły się nowe meble i sprzęt gastronomiczny. Bardzo to cieszy przede wszystkim uczniów tej placówki, ponieważ poprawił się znacząco komfort spożywania posiłków. Wychowankowie od września korzystają z pięknej, estetycznej stołówki.

Pragniemy podkreślić,że pomimo trwającej epidemii Covid 19, nasi uczniowie dzielnie uczęszczają na zajęcia, które prowadzone są w trybie stacjonarnym:) Korzystają też z pobytu w internacie.

Jadalnia w placówce zmienia swoje oblicze wraz ze zmianą pór roku. Wrzesień był miesiącem, kiedy czuć było jeszcze zapach lata, bujnej zieleni i ziół w ogrodzie. Pojawiły się więc one na naszych parapetach. Dzieci i młodzież mogła sobie nimi przyprawiać posiłki i zaostrzać apetyty. Obecnie królują w jadalni dynie i wrzosy. Żółcie, pomarańcze, brązy i fiolety wypełniły swymi kolorami parapety. Jednak niedługo ich miejsce zajmą magiczne ozdoby świąteczne, a salę wypełni zapach drzewek świerkowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:) Napiszcie w komentarzach czy Wam się podoba?

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować