Wasze artykuły

Szkoła dla Niesłyszących w jesiennej odsłonie!

2020-11-25 16:52:14 Malgorzata Wozniak

Pragniemy Państwa poinformować i jednocześnie pochwalić się faktem, że jadalnia w Szkole dla Dzieci Niesłyszących w Kaliszu została w tym roku gruntownie wyremontowana:)

Dzięki pozyskanym środkom finansowym z programu rządowego" Posiłek w szkole i w domu" oraz wsparciu m. Kalisza w SOS-W nr 2 została gruntownie wyremontowana jadalnia. Zostały wymienione okna, pomalowano ściany, pojawiły się nowe meble i sprzęt gastronomiczny. Bardzo to cieszy przede wszystkim uczniów tej placówki, ponieważ poprawił się znacząco komfort spożywania posiłków. Wychowankowie od września korzystają z pięknej, estetycznej stołówki.

Pragniemy podkreślić,że pomimo trwającej epidemii Covid 19, nasi uczniowie dzielnie uczęszczają na zajęcia, które prowadzone są w trybie stacjonarnym:) Korzystają też z pobytu w internacie.

Jadalnia w placówce zmienia swoje oblicze wraz ze zmianą pór roku. Wrzesień był miesiącem, kiedy czuć było jeszcze zapach lata, bujnej zieleni i ziół w ogrodzie. Pojawiły się więc one na naszych parapetach. Dzieci i młodzież mogła sobie nimi przyprawiać posiłki i zaostrzać apetyty. Obecnie królują w jadalni dynie i wrzosy. Żółcie, pomarańcze, brązy i fiolety wypełniły swymi kolorami parapety. Jednak niedługo ich miejsce zajmą magiczne ozdoby świąteczne, a salę wypełni zapach drzewek świerkowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:) Napiszcie w komentarzach czy Wam się podoba?

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ