Społeczne

Święto ulicy Niecałej już w sobotę

2020-09-03 11:42:25 red

Inne niż zawsze, ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa, jednak jak zawsze wyjątkowe Święto Ulicy Niecałej odbędzie się już 5 września. Motywem przewodnim jest "Maskarada”.

fot. fb/Święto Ulicy Niecałej
fot. fb/Święto Ulicy Niecałej

Zbliża się VIII edycja Święta Ulicy Niecałej. Wydarzenie stało się już tradycją i na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich - Będzie ono jednak inne. Musimy poddać się obostrzeniom, nosić maseczki i zachowywać większe odległości, a nawet witać się inaczej. Warunkiem uczestnictwa jest też dobry stan zdrowia bez kataru, kaszlu i temperatury, co musi znaleźć potwierdzenie w złożonym oświadczeniu przed imprezą – mówi Cezary Suszyński, organizator imprezy.

"MaskaRada" to nowa wersja tradycyjnego konkursu na najlepsze przebranie. W tym roku ze względu na pandemię wyróżnione zostaną również najciekawsze zabezpieczenia ust i nosa. Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: "maska dorosłego", "maska dziecka" oraz "maska futurystyczna" z wymyślnym akcentem, zabezpieczająca nos i usta. Nagrodą będą m.in. upominki ufundowane przez władze miasta.

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała ciekawe wystawy, jednak po raz pierwszy na Święcie Ulicy Niecałej zetkniemy się z żywym słowem podczas „Narodowego czytania”. Swoje fragmenty będą czytali aktorzy kaliskiego teatru. W takcie imprezy chętni będą mieli szansę zmierzyć się z fragmentami  tekstu "Balladyny" jednego z najbardziej znanych dramatów Juliusza Słowackiego.

- Dzięki gościnnej ulicy Niecałej będzie można obejrzeć plenerową wystawę „Balladyna na scenie”, przygotowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu. Ekspozycja przedstawia najciekawsze inscenizacje dramatu w Polsce oraz spektakle prezentowane na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego - podaje Anna Kubiak z MBP im. Adama Asnyka w Kaliszu - Biblioteka zaprezentuje również w siedzibie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej – domu „Pod Aniołami” przy ul. Niecałej wystawę „Polska morska Niepodległa”, przybliżającą najważniejsze fakty i postacie związane z uzyskaniem przez Polskę dostępu do morza oraz aspekty morskiej historii II RP. Ekspozycję urozmaicą również oryginalne eksponaty, m.in.: przyrządy do nawigacji, w tym kompas i sekstant, kotwica jachtowa, koło ratunkowe, modele statków: „Dar Pomorza” oraz „Łucja Małgorzata” - dodaje.

Podczas Święta odbędzie się również mini konkurs wokalny w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im.Mieczysława Fogga. Tradycyjnie swe miejsce na imprezie będą mieli malarze, rzeźbiarze, artyści, rękodzielnicy oraz kolekcjonerzy.

Oczywiście jak zawsze Kawiarenka Bodo i Zosieńka, grill wraz z muzyką na żywo umili i uatrakcyjni całe spotkanie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować