Społeczne

Święto ulicy Niecałej już w sobotę

2020-09-03 11:42:25 red

Inne niż zawsze, ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa, jednak jak zawsze wyjątkowe Święto Ulicy Niecałej odbędzie się już 5 września. Motywem przewodnim jest "Maskarada”.

fot. fb/Święto Ulicy Niecałej
fot. fb/Święto Ulicy Niecałej

Zbliża się VIII edycja Święta Ulicy Niecałej. Wydarzenie stało się już tradycją i na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich - Będzie ono jednak inne. Musimy poddać się obostrzeniom, nosić maseczki i zachowywać większe odległości, a nawet witać się inaczej. Warunkiem uczestnictwa jest też dobry stan zdrowia bez kataru, kaszlu i temperatury, co musi znaleźć potwierdzenie w złożonym oświadczeniu przed imprezą – mówi Cezary Suszyński, organizator imprezy.

"MaskaRada" to nowa wersja tradycyjnego konkursu na najlepsze przebranie. W tym roku ze względu na pandemię wyróżnione zostaną również najciekawsze zabezpieczenia ust i nosa. Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: "maska dorosłego", "maska dziecka" oraz "maska futurystyczna" z wymyślnym akcentem, zabezpieczająca nos i usta. Nagrodą będą m.in. upominki ufundowane przez władze miasta.

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała ciekawe wystawy, jednak po raz pierwszy na Święcie Ulicy Niecałej zetkniemy się z żywym słowem podczas „Narodowego czytania”. Swoje fragmenty będą czytali aktorzy kaliskiego teatru. W takcie imprezy chętni będą mieli szansę zmierzyć się z fragmentami  tekstu "Balladyny" jednego z najbardziej znanych dramatów Juliusza Słowackiego.

- Dzięki gościnnej ulicy Niecałej będzie można obejrzeć plenerową wystawę „Balladyna na scenie”, przygotowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu. Ekspozycja przedstawia najciekawsze inscenizacje dramatu w Polsce oraz spektakle prezentowane na deskach Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego - podaje Anna Kubiak z MBP im. Adama Asnyka w Kaliszu - Biblioteka zaprezentuje również w siedzibie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej – domu „Pod Aniołami” przy ul. Niecałej wystawę „Polska morska Niepodległa”, przybliżającą najważniejsze fakty i postacie związane z uzyskaniem przez Polskę dostępu do morza oraz aspekty morskiej historii II RP. Ekspozycję urozmaicą również oryginalne eksponaty, m.in.: przyrządy do nawigacji, w tym kompas i sekstant, kotwica jachtowa, koło ratunkowe, modele statków: „Dar Pomorza” oraz „Łucja Małgorzata” - dodaje.

Podczas Święta odbędzie się również mini konkurs wokalny w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im.Mieczysława Fogga. Tradycyjnie swe miejsce na imprezie będą mieli malarze, rzeźbiarze, artyści, rękodzielnicy oraz kolekcjonerzy.

Oczywiście jak zawsze Kawiarenka Bodo i Zosieńka, grill wraz z muzyką na żywo umili i uatrakcyjni całe spotkanie.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ