Święto ulicy Niecałej 7-8 września 2013 roku.

2013-09-02 17:29:00 MFK

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwsze w historii miasta święto ulicy. Świętować będzie ulica Niecała w dniach 7 – 8 września 2013 r. 7 września (sobota) w godz. 15.00 – 19.00; 8 września (niedziela), w godz. 12.00 – 17.00. Z okazji święta ulicy wydana będzie “Jednodniówka Cała Niecała”.

Przede wszystkim zapraszamy kaliszan do udziału w konkursach towarzyszących świętu ulicy, do wygrania wiele wartościowych i cennych nagród.
1) Konkurs wiedzy historycznej o ulicy Niecałej – emitowany na antenie Radia Centrum (od dnia dzisiejszego) i na fanpage Facebooka https://www.facebook.com/SwietoUlicyNiecalej.

2) Konkurs „Na strój sprzed 100 lat” – czyli na najlepszy strój nawiązujący stylem, do ówczesnej mody. Najciekawiej ubrane osoby zostaną nagrodzone wartościowymi nagrodami. Mamy nadzieje, że przyjdziecie w ciekawych historycznych strojach . Dodatkowe nagrody za najlepszy kapelusz i torebkę.

3) Konkurs kulinarny pt. “Ciasta z polskimi owocami lub warzywami” do udziału w którym zapraszamy pasjonatów pieczenia słodkości. Regulamin konkursu na stronie www.kulinarnykalisz.pl

Wzdłuż ulicy zaplanowane jest kilkanaście różno – tematycznych zakątków – zaułków w których prezentować się będą między innymi twórcy ludowi i artyści. Będzie zaułek lalek nawiązujący do istniejącej tutaj fabryki lalek i zabawek Adama Szrajera, w którym prezentowane będą różnego rodzaju animacje, działania artystyczne dla dzieci jak również dostępne będą stoiska z lalkami.
W zakątku fotograficznym zlokalizowanym przy byłej willi Wincentego Borettiego – jednego z najstarszych kaliskich fotografików, będą prezentowane między innymi stare zdjęcia wykonane w dawnych zakładach fotograficznych, będzie także wystawa starych aparatów fotograficznych.
Będzie także niezwykle ciekawa propozycja dla miłośników starych samochodów, zapowiedzieli swój przyjazd kolekcjonerzy Rolls – Royce , Bentley, Mercedesa, Czajki i wielu innych zabytkowych aut a także motocykli zabytkowych z Kalisza.
Będą także zaułki; literacki, smaków, plastyków, rzemiosła czy też zaułek kapeluszniczki. Sądzimy więc, że dwudniowe święto ulicy Niecałej zapowiada się bardzo barwnie i ciekawie. Mamy także nadzieję że święto to na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Kalisza. Wszystkie bieżące informacje łącznie z dokładnym programem święta można przeczytać na stronie „Święto ulicy Niecałej 7-8 września 2013 roku” na Facebooku.
Jako wydarzenia towarzyszące w Klubie Komoda: zaplanowane są rozwiązania konkursów, odczyty i prelekcje na tematy:
Opowieść „Stefan Szolc-Rogoziński” – Maciej Klósek – sobota, godz. 17.00, sala Kryształowa Restauracji Komoda
„Niecała. Ogrody pamięci” – Anna Tabaka, Maciej Błachowicz – niedziela, godz. 15.00 sala Kryształowa Restauracji Komoda
Wspomnienia o ulicy Niecałej 1945 rok – Henryk Drapiński.
Przez dwa dni w godzinach obchodów święta ulicy będzie możliwość zwiedzania Cerkwi Prawosławnej.
Znakowanie rowerów – Straż miejska.
To oczywiście nie wszystkie atrakcje które przygotowali organizatorzy imprezy, zapraszamy więc na ulicę Niecałą w najbliższy weekend.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować