Święto ulicy Niecałej 7-8 września 2013 roku.

2013-09-02 17:29:00 MFK

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pierwsze w historii miasta święto ulicy. Świętować będzie ulica Niecała w dniach 7 – 8 września 2013 r. 7 września (sobota) w godz. 15.00 – 19.00; 8 września (niedziela), w godz. 12.00 – 17.00. Z okazji święta ulicy wydana będzie “Jednodniówka Cała Niecała”.

Przede wszystkim zapraszamy kaliszan do udziału w konkursach towarzyszących świętu ulicy, do wygrania wiele wartościowych i cennych nagród.
1) Konkurs wiedzy historycznej o ulicy Niecałej – emitowany na antenie Radia Centrum (od dnia dzisiejszego) i na fanpage Facebooka https://www.facebook.com/SwietoUlicyNiecalej.

2) Konkurs „Na strój sprzed 100 lat” – czyli na najlepszy strój nawiązujący stylem, do ówczesnej mody. Najciekawiej ubrane osoby zostaną nagrodzone wartościowymi nagrodami. Mamy nadzieje, że przyjdziecie w ciekawych historycznych strojach . Dodatkowe nagrody za najlepszy kapelusz i torebkę.

3) Konkurs kulinarny pt. “Ciasta z polskimi owocami lub warzywami” do udziału w którym zapraszamy pasjonatów pieczenia słodkości. Regulamin konkursu na stronie www.kulinarnykalisz.pl

Wzdłuż ulicy zaplanowane jest kilkanaście różno – tematycznych zakątków – zaułków w których prezentować się będą między innymi twórcy ludowi i artyści. Będzie zaułek lalek nawiązujący do istniejącej tutaj fabryki lalek i zabawek Adama Szrajera, w którym prezentowane będą różnego rodzaju animacje, działania artystyczne dla dzieci jak również dostępne będą stoiska z lalkami.
W zakątku fotograficznym zlokalizowanym przy byłej willi Wincentego Borettiego – jednego z najstarszych kaliskich fotografików, będą prezentowane między innymi stare zdjęcia wykonane w dawnych zakładach fotograficznych, będzie także wystawa starych aparatów fotograficznych.
Będzie także niezwykle ciekawa propozycja dla miłośników starych samochodów, zapowiedzieli swój przyjazd kolekcjonerzy Rolls – Royce , Bentley, Mercedesa, Czajki i wielu innych zabytkowych aut a także motocykli zabytkowych z Kalisza.
Będą także zaułki; literacki, smaków, plastyków, rzemiosła czy też zaułek kapeluszniczki. Sądzimy więc, że dwudniowe święto ulicy Niecałej zapowiada się bardzo barwnie i ciekawie. Mamy także nadzieję że święto to na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Kalisza. Wszystkie bieżące informacje łącznie z dokładnym programem święta można przeczytać na stronie „Święto ulicy Niecałej 7-8 września 2013 roku” na Facebooku.
Jako wydarzenia towarzyszące w Klubie Komoda: zaplanowane są rozwiązania konkursów, odczyty i prelekcje na tematy:
Opowieść „Stefan Szolc-Rogoziński” – Maciej Klósek – sobota, godz. 17.00, sala Kryształowa Restauracji Komoda
„Niecała. Ogrody pamięci” – Anna Tabaka, Maciej Błachowicz – niedziela, godz. 15.00 sala Kryształowa Restauracji Komoda
Wspomnienia o ulicy Niecałej 1945 rok – Henryk Drapiński.
Przez dwa dni w godzinach obchodów święta ulicy będzie możliwość zwiedzania Cerkwi Prawosławnej.
Znakowanie rowerów – Straż miejska.
To oczywiście nie wszystkie atrakcje które przygotowali organizatorzy imprezy, zapraszamy więc na ulicę Niecałą w najbliższy weekend.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ