Społeczne

Świąteczny jarmark w Kaliszu. Wszyscy pokazali ogromne serca! [zdjęcia, wideo]

2021-12-12 18:00:00 red.

Koncerty, kiermasze, spacery z alpakami, świąteczne potrawy i wiele innych atrakcji czekało na kaliszan i mieszkańców powiatu kaliskiego podczas  Jarmarku Świątecznego „Zostań Świętym Mikołajem dla Jagódki”, który odbył się w niedzielę, 12 grudnia, na placu przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji, a całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie malutkiej mieszkanki powiatu kaliskiego, Jagódki Michalak, która cierpi na ostrą postać rdzeniowego zaniku mięśni SMA.

- W imieniu Jagódki i naszym chciałam podziękować wszystkim, którzy otwierają serca dla naszego dziecka i którzy przyczyniają się do tych pięknych wydarzeń, które przybliżają nas do zakupu tego niezbędnego leku - mówiła mama Jagody.

Wydarzenie oficjalnie otworzył Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wicestarosta Zbigniew Słodowy.

Jarmark Świąteczny „Zostań Świętym Mikołajem dla Jagódki” rozpoczął się od kiermaszu stroików i ozdób świątecznych, a także ciast i potraw wigilijnych. Można było kupić pierogi, uszka, susze na kompot, grzyby na Wigilię, barszczyk czy paszteciki. Stoiska przygotowali m.in. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu, Zespół Szkół w Iwanowicach, Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II w Kaliszu, Szkoła Podstawowa nr 11. O świąteczny poczęstunek zadbały Koła Gospodyń Wiejskich w powiatu kaliskiego.

Później przyszedł czas na część artystyczną. Na scenie zaprezentowali się znany gwiazdor disco polo Kordian, a także: Orkiestra Dęta OSP z Godziesz Wielkich; młodzi artyści ze Szkoły Muzycznej Talent Studio w Kaliszu; Emilia Wrzos-Piątkowska ze swoimi uczniami, tancerze ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej, Soliści Chóru „Kopernik”.

Na placu przed Starostwem Powiatowym pojawił się Święty Mikołaj na magicznych saniach, wspólnie ze śnieżynkami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się zagroda z przeuroczymi zwierzątkami – Alpakami z gospodarstwa „Alpakotela”. Każdy chętny mógł zabrać je na spacer i zrobić sobie zdjęcia.

Podczas Jarmarku można było również kupić karpie na stoisku Pana Stanisława Błaszkowiaka – właściciela gospodarstwa rybackiego w m. Lipka oraz nabyć ciepłe posiłki przy stoisku gastronomicznym. Odbył się także finał licytacji różnych przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Wśród nich nie zabrakło m.in. „Roweru z historią”, o którym mówi się, że ma „moce magiczne”.

Dochód z Jarmarku Świątecznego, a także z poszczególnych licytacji przeznaczony zostanie na rzecz chorującej na SMA dziewczynki z powiatu kaliskiego – Jagódki Michalak.

Organizatorami wydarzenia byli: Dobrzy Ludzie Pomagający Jagódce, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Gminne Centrum Kultury w Koźminku i Lokalna Grupa Działania LGD Długosz Królewski.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować